Zavřít reklamu

Samsung oznámil, že jeho služba SmartThings Find zaznamenala rychlý růst a v současnosti se skládá z více než 200 milionů vyhledávacích uzlů, které pomáhají uživatelům najít jejich ztracená zařízení. Vyhledávací uzly jsou zařízení, která byla registrována v SmartThings Find, aby pomohla ostatním uživatelům Samsung Galaxy najít ztracená zařízení.

Jako rychle se rozvíjející lokalizační služba umožňuje SmartThings Find uživatelům Samsung Galaxy rychle najít registrovaná zařízení – od smartphonů, tabletů, hodinek a sluchátek po osobní věci, jako jsou klíče či peněženka, k nimž je připojený chytrý přívěsek Galaxy SmartTag nebo SmartTag+.

Služba využívá bezdrátové technologie Bluetooth Low Energy a UWB (Ultra-wideband neboli ultraširoké pásmo) k nalezení vašeho předmětu. Pokud je zařízení mimo dosah vašeho telefonu, ostatní uživatelé Samsung Galaxy v okolí, kteří se přihlásili do SmartThings Find, vám mohou pomoci je najít. Pokud službě udělíte oprávnění, může také upozornit uživatele na to, že svá zařízení zapomněli.

Zajištění bezpečnosti citlivých informací, jako jsou údaje o poloze, je pro Samsung nejvyšší prioritou. Služba uživatelská data šifruje a chrání je bezpečnostní platformou Samsung Knox. Údaje o poloze zařízení jsou ostatním lidem sdělovány pouze se svolením uživatele a ID zařízení každého uživatele se každých 15 minut mění a je ukládáno anonymně. SmartThings též pomáhá uživatelům identifikovat neznámé přívěsky SmartTag, jež je určitou dobu sledují.

Galaxy SmartTag koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.