Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vylepšování své fotoaplikace Expert RAW. Nový update přináší několik nových funkcí, které aplikaci činí ještě užitečnější. Kromě toho bylo potvrzeno, že její vydání na starší zařízení se bohužel zdrží.

Před časem Samsung potvrdil, že Expert RAW zpřístupní na některých starších vlajkových zařízeních, konkrétně na Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra a Galaxy Z Fold2. Nyní vyšlo najevo, že vydání aplikace na tato zařízení se opozdí. Původně na ně měla dorazit již v první polovině roku.

Nová aktualizace nicméně umožňuje stávajícím uživatelům ukládat si své vlastní presety. Jde o velmi užitečnou funkci, jelikož filozofie aplikace spočívá v tom, umožnit uživatelům přesně ovládat různá nastavení. Ti si nyní mohou vytvářet předvolby s vlastním nastavením, takže je lze jednoduše použít pro následující snímky. Aplikace dokáže ukládat fotky ve formátech RAW i JPEG současně. To však nemusí být vždy pohodlné. Aktualizace umožňuje uživatelům si zvolit, zda chtějí, aby se snímky ukládaly pouze v tom či onom formátu. Pokud chtějí, mohou i nadále pokračovat v ukládání fotek v obou formátech jako dosud.

Důvod, proč Expert RAW na zmíněná zařízení dorazí později, je to, že je nutné na ně ještě předtím vydat aktualizaci jejich fotografického systému a provést některé další úpravy. Pokud půjde vše podle plánu, majitelé Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra a Galaxy Z Fold2 se „appky“ konečně dočkají snad v září.

Dnes nejčtenější

.