Zavřít reklamu

Aktuálně nejvyšší vlajková loď Samsungu Galaxy S22 Ultra se může stát jedním z nejúspěšnějších „zařízení Galaxy Note“ za poslední roky, i když ikonickou značku vlastně nenosí. Podle nové zprávy by korejský smartphonový obr mohl během prvních 12 měsíců prodat téměř 11 milionů kusů S22 Ultra, čímž by překonal roční prodeje všech modelů Galaxy Note v posledních letech.

Prodeje modelů řady Galaxy Note klesaly roky, než se Samsung rozhodl ji ukončit a přesunout její klíčový prvek, tedy dotykové pero S Pen, na Galaxy S22 Ultra. A tento krok se mu pravděpodobně velmi vyplatil. Modelu Galaxy Note 8 se prodalo 10,3 milionu kusů, Galaxy Note 9 už 9,6 milionu kusů, zatímco Galaxy Note10 se dostal na 9,5 milionu. Note20 oproti tomu klesnul na 7,5 milionu prodaných kusů za rok.

Galaxy S22 Ultra je na trhu pouze půl roku, a než mu bude rok, může se toho hodně změnit. Podle odhadů se jej však může první rok na trhu prodat 10,9 milionu kusů. S tímto odhadem konkrétně přišel respektovaný leaker Ice universe. Galaxy S22 Ultra je pro Samsung „trefou do černého“, o čemž svědčí i to, že v dubnu byl globálně nejprodávanějším androidovým smartphonem. Pokud máte nějaký model Galaxy Note (třeba i ten poslední z roku 2020) a přemýšlíte o upgradu, aktuální Ultra je prostě ideální volbou.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.