Zavřít reklamu

Skládací smartphony urazily za krátkou dobu dlouhou cestu, stále jsou však velmi drahé. Podle nové zprávy z Jižní Koreje však Samsung, tedy dlouhodobý lídr tohoto segmentu, pracuje na „ohýbačce“, jejíž cena by se měla pohybovat kolem 800 dolarů.

Dosud Samsung uvedl na trh šest ohebných telefonů: Galaxy Fold, Z Fold2, Z Fold3, Z Flip, Z Flip 5G a Z Flip3. Ceny se postupem času trochu snížily, pro průměrného spotřebitele jsou však stále dost vysoké (konkrétně původní Fold stál 1 980 dolarů, jeho třetí generace začíná na 1 799 dolarech; první Flip vstoupil do prodeje za 1 379 dolarů, zatímco „trojka“ je o 380 dolarů levnější).

Podle korejského webu ETNews citovaného serverem 9to5Google vyvíjí Samsung „ohebný telefon nižší třídy s cenou pod milion wonů“. To je zhruba 800 dolarů neboli necelých 19 tisíc Kč. Samsung prý tuto „skládačku“, která má být low-endovou verzí Galaxy Z Flipu, plánuje uvést na trh v roce 2024. Pracovat má rovněž na levnější verzi Z Foldu.

Pokud bychom si měli tipnout, co by korejský obr u budoucího cenově dostupného skládacího smartphonu mohl „ořezat“, aby se dostal na výše uvedenou cenu, byl by to vnější displej, bezdrátové nabíjení a možná i voděodolnost. Snížit cenu by jistě pomohl i „nevlajkový“ čip. Ať už bude cena tohoto zařízení jakákoli, je jasné, že je jen otázkou času, kdy se ohebné telefony stanou mainstreamem. A klíčovou roli v tom bude hrát právě Samsung.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.