Zavřít reklamu

Začátkem týdne představilo studio Niantic, tvůrce celosvětového mobilního hitu Pokémon GO, novou hru pro rozšířenou realitu NBA All-World. Studio v posledních letech nezaznamenalo větší úspěch (titul Harry Potter: Wizards Unite z roku 2019 na úspěch Pokémon GO nenavázal), a tak nyní doufá, že se mu to podaří právě s NBA All-World. To, že Niantic nezažívá nejlepší časy, nyní potvrdila agentura Bloomberg, podle níž studio zrušilo několik připravovaných her a chystá se propustit část zaměstnanců.

Podle Bloombergu Niantic zrušil čtyři chystané hry a plánuje propustit zhruba 85–90 zaměstnanců, tedy asi 8 % . Jeho šéf John Hanke agentuře řekl, že studio „prožívá ekonomické otřesy“ a že již „snížilo náklady v různých oblastech“. Dodal, že společnost potřebuje „další zefektivnění operací, aby se co nejlépe vyrovnala s ekonomickými bouřemi, které mohou přijít“.

Zrušenými projekty byly tituly Heavy Metal, Hamlet, Blue Sky a Snowball, přičemž první byla oznámena již před rokem a na druhém Niantic spolupracoval s britskou divadelní společností Punchdrunk, která stojí za populární interaktivní hrou Sleep No More. Studio Niantic bylo založeno v roce 2010 a je známé především hrami pro rozšířenou realitu, jež kombinují digitální rozhraní se skutečnými obrázky zachycenými fotoaparáty hráčů. V roce 2016 studio vydalo titul Pokémon Go, který si stáhla více než miliarda lidí a který se stal doslova kulturním fenoménem. Na tento obří úspěch však zatím nebylo schopné navázat. Jestli se to společnosti podaří s NBA All-World, je otázka za více jak milion.

Související články

Dnes nejčtenější

.