Zavřít reklamu

Mobilní AR hit Pokémon Go z dílny studia Niantic dokázal i přes probíhající koronavirovou pandemii v letošním roce vydělat více než miliardu dolarů (zhruba 22,7 mld. korun). S informací přišla společnost Sensor Tower.

Sensor Tower ve své zprávě uvádí, že Pokémon Go se od roku 2017 těší stálému růstu tržeb, který nedokázala zbrzdit ani pandemie covidu-19. Hra pro rozšířenou realitu, která vyšla v létě roku 2016, letos oproti předchozímu roku zaznamenala 11% růst a její celkové tržby již přesáhly 4 miliardy dolarů (přibližně 90,8 mld. korun).

Pro hru jsou nejvýnosnějším trhem USA, kde si přišla na 1,5 miliardy dolarů (zhruba 34 mld. Kč), druhá v pořadí je domovská země Pokémonů Japonsko se 1,3 mld. dolarů (asi 29,5 mld. korun) a první trojici s velkým odstupem uzavírá Německo, kde tržby dosáhly 238,6 mil. dolarů (přibližně 5,4 mld. Kč).

Pokud jde o rozdělení tržeb podle platforem, poměrně jasným vítězem je Android, přesněji řečeno obchod Google Play, který na tržbách vygeneroval 2,2 mld. dolarů, zatímco obchod Applu App Store 1,9 mld. dolarů. O úspěchu titulu také vypovídá to, že od svého vydání do léta loňského roku zaznamenal více než miliardu stažení. Za zmínku též stojí, že studio Niantic v minulých měsících vydalo updaty s funkcemi, které hráčům umožnily si hru užít bez přílišného chození a zůstat tak v bezpečí.

Dnes nejčtenější

.