Zavřít reklamu

Studio Niantic, vývojáři stále velmi populárního Pokémon GO, oznámili svůj další projekt. Od společnosti, která se proslavila využitím technologie rozšířené reality, přichází hra z části inspirující se jejich předešlými díly. NBA All World bude ale zmíněnou technologii netradičně kombinovat s reáliemi nejslavnější basketbalové ligy na světě. Místo kapesních příšerek budete ve hře sbírat basketbalové hvězdy a vyzývat ostatní hráče na zápasy na hřištích rozesetých po reálném světě.

První ukázka naznačuje, že se Niantic budou opět soustředit na co největší globální úspěch celé hry, k čemuž můžou využít obrovské množství dat, jež jim poskytuje řada jejich minulých projektů. Vývojáři přitom mluví o tom, že se hra bude odehrávat v metaversu. Tenhle pojem ale můžeme brát s rezervou jako marketingové slovíčko. Samotný metaverse totiž popisují jako pouhé propojení reálného světa s tím virtuálním, což by znamenalo, že by se v něm odehrávala například i prvotina studia, dnes již kultovní Ingress.

Hra přece jenom ale nalézá unikátní způsob, jak reálný svět přivést do virtuální podoby. Jednotlivá hřiště a jiná zajímavá místa totiž většinou najdete u reálných lokací nějak souvisejících s basketbalem. Pokud tedy máte blízko pár obrouček, můžete počítat s tím, že si tam zahrajete i s vašimi virtuálními hvězdami. Zatím nevíme, kdy přesně můžeme vydání NBA All World očekávat, brzy by se ale měly rozjet první uzavřené beta testy.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.