Zavřít reklamu

Nedávno jsme vám přinesli test fotografických schopností smartphonu Galaxy A53 5G. Nyní se podíváme na to, jak si v této oblasti vede jeho sourozenec Galaxy A33 5G. Jak se v praxi projevuje jeho o něco slabší fotosestava?

Specifikace fotoaparátů Galaxy A33 5G:

  • Širokoúhlý: 48 MPx, světelnost objektivu f/1.8, ohnisková vzdálenost 26 mm, PDAF, OIS
  • Ultraširokoúhlý: 8 MPx, f/2.2, úhel záběru 123 stupňů
  • Makro kamera: 5 MPx, f/2.4
  • Hloubková kamera: 2 MPx, f/2.4
  • Přední fotoaparát: 13 MPx, f/2.2

O hlavním fotoaparátu lze říci v podstatě to samé co o primárním snímači Galaxy A53 5G. Za dobrých světelných podmínek jsou snímky perfektně ostré, detailní a mají pro Samsung typické kontrastní barvy. Na první pohled jsou fotky pořízené Galaxy A33 5G od snímků vycházejících z Galaxy A53 5G jen těžko rozeznatelné, snad jediným rozdílem je o něco menší sytost barev u fotografií prvně zmíněného.

Noční fotky zvládá telefon hůře než jeho sourozenec. Snímky jsou nerealisticky syté a někdy mají nepěkný oranžový nádech. Jsou také o poznání méně ostré. A je tu ještě jeden rozdíl: Galaxy A33 5G má v noci někdy problém se zaostřováním. Při akutním nedostatku světla může zaostření trvat i několik sekund, což jsme u Galaxy A53 5G nezaznamenali.

Co se týče ultraširokoúhlého objektivu, ten je i přes své relativně nízké rozlišení použitelný. Na rozdíl od „širokáče“ Galaxy A53 5G však fotografie nejsou tak ostré a na okrajích je viditelné rozmazání. V noci téměř nemá smysl tento fotoaparát používat, neboť snímky jsou příliš tmavé, je na na nich patrný výrazný šum a v některých případech jsou poměrně nápadně rozmazané. Prakticky to samé platí pro digitální zoom, kdy je maximálně použitelné dvojnásobné zvětšení. Při čtyřnásobném a desetinásobném se detaily slévají dohromady a fotky připomínají spíše mazanici. Ve dne má digitální zoom podstatně lepší výsledky.

Pokud jde o makro fotky, ty Galaxy A33 5G pořizuje ve stejné kvalitě jako Galaxy A53 5G, což vzhledem ke stejnému snímači není žádné překvapení. Výsledky jsou tedy velmi solidní, i když i zde platí, že rozostření pozadí by mohlo být o něco výraznější.

Závěrem lze konstatovat, že fotosestava Galaxy A33 5G fotí celkově o něco hůře než ta, kterou dostal do vínku jeho sourozenec. Rozdíly mezi nimi sice nejsou markantní, zkušené oko je však pozná na první pohled. To platí zejména o focení v noci a „širokáči“. Na svou cenu však Galaxy A33 5G zcela určitě fotí nadprůměrně.

Telefon Samsung Galaxy A33 5G koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.