Zavřít reklamu

Asi tu nemusíme psát, že mezi nejdůležitější faktory, které rozhodují o koupi telefonu, patří fotoaparát. Dnes jsou fotoaparáty v některých smartphonech (samozřejmě je řeč o vlajkových modelech) tak technologicky pokročilé, že jimi produkované snímky se pomalu ale jistě blíží fotografiím pořízeným profesionálními fotoaparáty. Jak jsou na tom ale fotoaparáty v telefonech střední třídy, v našem případě Galaxy A53 5G, který již nějakou dobu (spolu se sourozencem Galaxy A33 5G) důkladně testujeme?

Specifikace fotoaparátů Galaxy A53 5G:

  • Širokoúhlý: 64 MPx, světelnost objektivu f/1.8, ohnisková vzdálenost 26 mm, PDAF, OIS
  • Ultraširokoúhlý: 12 MPx, f/2.2, úhel záběru 123 stupňů
  • Makro kamera: 5 MPx, f/2.4
  • Hloubková kamera: 5 MPx, f/2.4
  • Přední fotoaparát: 32 MPx, f/2.2

Co říci o hlavním fotoaparátu? Asi tolik, že z něj vycházejí velmi solidně vypadající fotografie, které jsou dobře prosvětlené, ostré, barevně poměrně věrné, plné detailů a mají relativně široký dynamický rozsah. V noci fotoaparát produkuje obstojné snímky, které mají snesitelnou míru šumu, slušnou míru detailu a nejsou přesvětlené, i když zde samozřejmě vše záleží na tom, jak blízko jste zdroji světla a jak je toto světlo intenzivní. Nicméně je třeba zmínit, že některé fotky byly barevně poněkud mimo.

Dobrou službu vám udělá i digitální zoom, který nabízí 2x, 4x a 10x přiblížení, přičemž i to největší je kupodivu použitelné – pro specifické účely samozřejmě. V noci digitální zoom téměř nemá cenu používat (ani ten nejmenší), protože se při něm objevuje příliš šumu a míra detailu jde rapidně dolů.

Co se týče ultraširokoúhlého fotoaparátu, ten pořizuje také slušné snímky, i když barevně nejsou tak syté jako fotky produkované hlavním fotoaparátem. Zkreslení na okrajích viditelné je, není to však žádná tragédie.

Pak tu máme makro kameru, která zde určitě není do počtu jako u řady cenově dostupných čínských telefonů. Zřejmě proto, že její rozlišení je 5 MPx a ne obvyklých 2 MPx. Makro snímky jsou opravdu povedené, i když rozostření pozadí by někdy mohlo být o trochu silnější.

Podtrženo, sečteno, Galaxy A53 5G fotí rozhodně nadprůměrně. Na úplnou špičku pochopitelně nemá, od toho je tu koneckonců vlajková řada Galaxy S22, běžný uživatel by však měl být spokojen. O kvalitách fotoaparátu ostatně svědčí i to, že v testu DxOMark získal velice slušných 105 bodů.

Galaxy A53 5G koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.