Zavřít reklamu

Už sám telefon Galaxy A53 5G nabízí ideální poměr cena/výkon. Jedná se o zařízení střední třídy, které nabízí mnohá vylepšení z řady Galaxy S a zároveň je dostupné za pořád rozumnou cenu. Pokud jej chcete ideálně chránit proti náhodnému poškození, nenajdete lepší řešení než to od společnosti PanzerGlass. A to opět za přijatelný peníz. 

Krytů je na trhu skutečně obrovské množství. Jak ale chránit zařízení, a přitom žádnou jeho ochranou nekazit původní design? Stačí sáhnout po transparentním krytu. Právě takovým je recenzovaný HardCase, který spadá do tzv. Clear Edition, tedy kompletně průhledné tak, že v něm váš Galaxy A53 5G pořád dostatečně vynikne. Kryt je pak vyroben z TPU (termoplastický polyuretan) a polykarbonátu, kdy je jeho převážná část zhotovena i z recyklovaných materiálů.

Normy odolnosti i antibakteriální úprava 

To nejdůležitější, co od krytu očekáváte, je samozřejmě jeho odolnost. PanzerGlass HardCase pro Samsung Galaxy A53 5G má certifikaci MIL-STD-810H, což je vojenská norma Spojených států amerických, která klade důraz na přizpůsobení environmentálního designu zařízení a testovacích limitů podmínkám, kterým bude zařízení vystaveno po celou dobu jeho životnosti. Výrobce pak upozorňuje i na to, že jeho použitý materiál má tu vlastnost, že nežloutne. Můžete mít tedy jistotu, že kryt bude stále vypadat tak dobře, jako po prvním dni používání (až na nějaké ty šrámy). Nechybí ani antibakteriální úprava podle IOS 22196 a JIS 22810, která zahubí na 99,99 % známých bakterií. Kryt za to vděčí sklu s fosfátovým stříbrem (308069-39-8).

Jednoduché používání 

Na krabičce krytu najdete, jak jej na zařízení nandávat a jak jej sundávat. Vždy je třeba začínat u prostoru u fotoaparátů, protože zde je kryt nejpružnější díky tomu, že je zde tenký kvůli výstupu foto modulu. Ani poprvé si s manipulací nebudete počínat nijak neohrabaně. Je to skutečně velice snadné. Vzhledem ke své antibakteriální povrchové úpravě obsahuje kryt fólii, kterou je třeba sloupnout. Je jedno, jestli to uděláte před nebo až po nasazení krytu. Spíše zkuste před jeho nasazením nesahat na vnitřní stranu krytu, na které by pak mohly být vidět vaše otisky prstů a další nečistoty.

Ovládání telefonu v krytu 

Kryt obsahuje veškeré důležité prostupy pro USB-C konektor, reproduktory, mikrofony, kamery i LED. Tlačítka hlasitosti a tlačítko displeje jsou kryté, takže je mačkáte přes výstupky. Jde to ale velice pohodlně. Kdybyste se chtěli dostat k SIM a microSD kartě, musíte kryt ze zařízení sundat. Ten vymezuje i případné kolébání na rovné ploše vzhledem k výstupu fotoaparátů telefonu, které tím zarovná do jedné roviny. Držení zařízení v krytu je pak jisté, protože nijak neklouže, jeho rohy jsou patřičně zesíleny, aby byl telefon maximálně chráněn.

Pokud pomineme možná až nevzhledné ulpívání otisků prstů na zadní straně krytu, prakticky není co kritizovat. I to ostatně s postupem času zmizí s tím, jak kryt „osaháte“. Design je decentní tak, jak jen může být a ochrana zase maximální. Cena krytu je 699 Kč, což je na jeho vlastnosti rozhodně přijatelná částka, protože víte, že za své vydané peníze dostanete tu největší možnou kvalitu. Pokud pak máte na svém zařízení ochranné sklo (třeba to od PanzerGlass), tak si vzájemně nijak nepřekáží.

Kryt PanzerGlass HardCase pro Samsung Galaxy A53 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.