Zavřít reklamu

Qualcomm konečně odhalil datum konání svého příštího eventu Tech Summit. Letos proběhne každoroční technologická akce od 14.–17. listopadu. I když společnost neuvedla místo konání, s největší pravděpodobností to bude opět Havaj. Od akce se očekává především představení příštího vlajkového čipu Snapdragon 8 Gen 2. Ten bude podle všeho pohánět příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23.

Snapdragon 8 Gen 2 bude údajně disponovat neobvyklou konfigurací procesorových jader 1+2+2+3. Měl by mít jedno jádro Cortex-X3, dvě jádra Cortex-A720, dvě jádra Cortex-A710 a tři jádra Cortex-A510. Jeho součástí bude údajně grafický čip Adreno 740. Očekávat můžeme také zabudovaný 5G modem s nejvyššími rychlostmi pro stahování a nahrávání a nejnovější bezdrátové technologie jako Wi-Fi 6E nebo Bluetooth 5.3. Čipset bude podle všeho vyráběn 4nm procesem společnosti TSMC. První telefony s ním by měly být uvedeny na scénu v prosinci.

I když Samsung údajně pracuje na novém špičkovém čipsetu Exynos 2300, spekuluje se o tom, že pro řadu Galaxy S23 ještě nebude připravený. Podle jiných spekulací korejský obr na novém vlajkovém čipu Exynos nepracuje a místo toho vyvíjí specializovaný čip pro špičkové smartphony Galaxy, který by mohl představit v roce 2025. V takovém případě by jeho vlajkové lodě v příštích dvou letech používaly exkluzivně čipy Snapdragon.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.