Zavřít reklamu

Samsung není jediným výrobcem smartphonů, který pracuje na ohebných telefonech typu véčka. Po uvedení svého prvního skládacího smartphonu Razr se Motorola z „ohebné“ scény tak trochu vytratila, nyní ovšem chystá velký návrat s třetí generací Razru. K úspěchu jí má pomoci výrazně nižší cena než u předchozích modelů.

Podle webu CompareDial se bude Razr 3 v Evropě prodávat za 1 149 eur (zhruba 28 400 Kč). To by bylo o 250 eur méně, než za kolik do prodeje vstoupil jeho předchůdce Razr 5G. Kromě toho by měl být příští Razr na rozdíl od dvou předchozích modelů regulérní vlajkovou lodí.

Razr 3 bude údajně disponovat čipsetem Snapdragon 8+ Gen 1, 6,7palcovým vnitřním AMOLED displejem se 120Hz obnovovací frekvencí a 3palcovým vnějším displejem, 12 GB operační a 512 GB vnitřní paměti a duálním fotoaparátem s rozlišením 50 a 13 MPx. Pochopitelně mu nebude chybět podpora 5G sítí ani čtečka otisků prstů. Měl by být ale dostupný pouze v jedné barvě, a to černé.

Příští ohebné véčko Samsungu Galaxy Z Flip4 se bude pravděpodobně prodávat za 999 dolarů (asi 23 500 Kč), takže by mělo být levnější než třetí Razr, oproti němu však bude mít nezanedbatelnou nevýhodu: razantně menší vnější zobrazovač. Zatím není jasné, jestli Razr příští generace bude disponovat voděodolností. Pokud nikoli, bude mít jistě navrch příští Flip.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.