Zavřít reklamu

Samsung je již nějakou dobu jasnou jedničkou na poli skládacích smartphonů, takže se nabízí otázka, jaké má v této oblasti plány do budoucna. V průběhu let se objevily různé indicie, že další na řadě by mohly být telefony s rolovacími nebo vysouvacími displeji. Korejský obr ostatně některé z těchto technologií již dříve ukázal. Jak dlouho bude trvat, než se těchto zařízení dočkáme, v tuto chvíli není jasné. Jak by tato zařízení mohla vypadat, nám napovídají dokumenty regulačních úřadů. A na základě jednoho z nich nyní web SamMobile ve spolupráci se známým tvůrcem konceptů vytvořil koncept rolovacího smartphonu.

SamMobile vytvořil koncept telefonu s rolovacím displejem ve spolupráci s respektovaným tvůrcem smartphonových konceptů Jermainem Smitem, jehož práci si můžete prohlédnout zde. Koncept vychází z patentu, který si Samsung nechal zapsat v roce 2020 a který byl zveřejněn minulý měsíc.

Koncept ukazuje, jak by se displej mohl rozšířit tak, aby pokryl v podstatě celý zadní panel, čímž by se zvětšila plocha obrazovky. Jestli Samsung někdy do světa vypustí podobně vypadající rolovací telefon, v tuto chvíli samozřejmě nelze říci. Říci lze každopádně to, že Samsung Display na technologii rolovacích a vysouvacích displejů aktivně pracuje již několik let, takže je podle všeho jen otázka času, kdy podobná zařízení budou uvedena na trh.

Telefony Samsung Galaxy můžete koupit například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.