Zavřít reklamu

Samsung je již nějakou dobu jasnou jedničkou na poli skládacích smartphonů, takže se nabízí otázka, jaké má v této oblasti plány do budoucna. V průběhu let se objevily různé indicie, že další na řadě by mohly být telefony s rolovacími nebo vysouvacími displeji. Korejský obr ostatně některé z těchto technologií již dříve ukázal. Jak dlouho bude trvat, než se těchto zařízení dočkáme, v tuto chvíli není jasné. Jak by tato zařízení mohla vypadat, nám napovídají dokumenty regulačních úřadů. A na základě jednoho z nich nyní web SamMobile ve spolupráci se známým tvůrcem konceptů vytvořil koncept rolovacího smartphonu.

SamMobile vytvořil koncept telefonu s rolovacím displejem ve spolupráci s respektovaným tvůrcem smartphonových konceptů Jermainem Smitem, jehož práci si můžete prohlédnout zde. Koncept vychází z patentu, který si Samsung nechal zapsat v roce 2020 a který byl zveřejněn minulý měsíc.

Koncept ukazuje, jak by se displej mohl rozšířit tak, aby pokryl v podstatě celý zadní panel, čímž by se zvětšila plocha obrazovky. Jestli Samsung někdy do světa vypustí podobně vypadající rolovací telefon, v tuto chvíli samozřejmě nelze říci. Říci lze každopádně to, že Samsung Display na technologii rolovacích a vysouvacích displejů aktivně pracuje již několik let, takže je podle všeho jen otázka času, kdy podobná zařízení budou uvedena na trh.

Telefony Samsung Galaxy můžete koupit například zde 

Dnes nejčtenější

.