Zavřít reklamu

Displejová divize Samsung Display získala za svou technologii Eco² OLED od organizace SID (Society for Information Display) ocenění „Display of the Year“. Jde o nejprestižnější ocenění mezi giganty v oblasti displejů, jelikož se každý rok uděluje pouze produktům s „nejvýznamnějším technologickým pokrokem či výjimečnými funkcemi“.

Eco² OLED je vůbec prvním integrovaným polarizačním OLED panelem Samsungu a debutoval v ohebném telefonu Galaxy Z Fold3. Od organizace SID se technologii dostalo chvály za výrazné snížení požadavků na energii a její příspěvek k umožnění poddisplejového fotoaparátu.

Samsung se nyní podělil o aktualizovanou vizi toho, jak by mohly budoucí smartphony a tablety s touto technologií vypadat. Jeho nové propagační video nazvané Meet amazing techverse in Samsung Display ukazuje velmi ambiciózní koncepty, od trojitě ohebných tabletů po svisle a vodorovně se vysouvací hybridy smartphonů a tabletů.

V tuto chvíli bohužel není ani náznakem známo, kdy bychom se těchto nových ambiciózních ohebných form faktorů mohli dočkat. Avšak po deseti letech práce bylo pro korejského technologického obra nejtěžším úkolem uvést na trh první skládací smartphone a dokázat, že tento koncept má budoucnost. Řady Galaxy Z Fold a Z Flip toto dokázaly a ohebné telefony jsou nyní realitou, takže možná nebudeme muset čekat dalších deset let, než se stávající technologie ohebných displejů objeví v jiných typech zařízení, jako jsou vysouvací smartphony nebo trojitě ohebné tablety.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.