Zavřít reklamu

Když Apple v rámci své úvodní keynote k WWDC22 představil možnost personalizovat uzamčenou obrazovku iPhonů v iOS 16, vzbudilo to nadšené reakce. Co na tom, že Android tuto možnost umožňoval už ve verzi systému 4.2 a One UI Samsungu to umí od verze 3.0. Pokud chcete, nastavte si vzhled zamčené obrazovky Samsungu i vy. 

Byla to jen krátká epizoda. Android 4.2 umožnil přidat na zamykací obrazovku widgety, aby je hned s verzí 5.0 zaříznul. Samsung to ale zařízením Galaxy umožňuje stále a to právě od verze One UI 3.0. Tyto widgety se pak na obrazovce uzamčení liší oproti těm na domovské obrazovce, takže má smysl si je přidat, pokud myslíte, že je využijete.

Jak nastavit widgety na uzamčené obrazovce Samsungu 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Zamknout displej. 
  • Zde vyberte volbu Pomůcky. 

Tato nabídka vám zobrazí seznam dostupných widgetů na obrazovce uzamčení, a to včetně widgetu hudby, dnešního plánu, příštích upozornění, digitální pohody, Bixby rutin, počasí nebo záznamníku. Každá z těchto pomůcek lze povolit nebo zakázat dle vaší potřeby.

Widgety na obrazovce uzamčení se pak zobrazují ve stejném pořadí, v jakém jsou uvedeny v nabídce tohoto nastavení. Jednoduše je ale přeskupíte nabídkou Zm. usp. vpravo nahoře. Následným přetahováním položek je poskládáte tak, jak sami potřebujete. Nabídka Zobrazit na Always On Display pak widgety na stále zapnutém displeji povolí nebo zakáže.

Jak k widgetům přistupovat 

Můžete tak učinit dvěma způsoby, a to buď na samotné zamykací obrazovce nebo právě na Always On. Chcete-li zobrazit widgety na zamykací obrazovce, jednoduše klepněte na hodiny. Pokud chcete zobrazit widgety na Always On displeji, poklepejte na hodiny v režimu Always On a přetáhněte je nahoru nebo dolů. Tím zobrazíte seznam widgetů.

Jak změnit podobu Always On 

Ano, na telefonech Samsung můžete změnit i samotnou podobu Always On displeje. Stačí k tomu jít do obchodu Galaxy Store, přepnout se na záložku Aplikace a zde vybrat Motivy. Následně zde uvidíte sbírku Nejlepší Always On Display, ze které si můžete vybrat ten, který se vám líbí a do zařízení si jej stáhnout. Některé jsou animované, některé jsou placené, jiné jsou zdarma, vybere si určitě každý.

Dnes nejčtenější

.