Zavřít reklamu

Nejnovější vrcholné tablety společnosti Samsung v podobě řady Galaxy Tab S8 jsou sice v prodeji již od konce února, ale v závislosti na vybraném modelu jsou teprve distribuovány zákazníkům. Jestli jste si některý model řady právě vyzvedli v obchodě, dorazil vám domů, nebo jste sáhli po jakémkoli jiném tabletu Galaxy, zde najdete průvodce prvotním nastavením. 

Podobně jako je tomu u smartphonů společnosti, i tablety umí mezi sebou přenášet svá data. Jde to nejen pokud je váš starý tablet s operačním systémem Android, ale i pokud vlastníte iPad a dokonce iPhone Applu. Nejdříve je ale nutné proklikat se prvním nastavením.

Nastavení tabletu Samsung Galaxy 

Prvně je samozřejmě nutné klepnout na velké modré tlačítko, ať už se na něm píše cokoli a v jakémkoli jazyce. Přenese vás totiž jen na určení si primárního jazyka. Je možné, že se po jeho určení zařízení restartuje. Následně vyberte ještě zemi nebo oblast a odsouhlaste podmínky a popřípadě potvrďte odesílání diagnostických dat. Následuje udělení oprávnění pro aplikace Samsungu. Samozřejmě tak dělat nemusíte, je ale evidentní, že pak budete kráceni na funkčnosti svého nového zařízení.

Po výběru Wi-Fi sítě a zadání hesla se vám k ní zařízení připojí, zkontroluje aktualizace a nabídne možnost kopírování aplikací a dat. Pokud zvolíte Další, nainstaluje se vám aplikace Smart Switch a zobrazí se vám výběr, zda budete přecházet ze zařízení Galaxy, (nebo jiného s Androidem), či půjde o iPhone nebo iPad. Po volbě můžete určit připojení, tedy buď kabelem nebo bezdrátově. V případě druhého řečeného můžete spustit aplikaci Smart Switch na svém starém zařízení a data přenést podle instrukcí zobrazovaných na displeji. V případě Applu můžete přenést třeba i jen ta data, která máte na iCloudu.

Pokud nechcete data přenášet, zvolte na obrazovce Kopírování aplikací a dat nabídku Nekopírovat. Po přeskočení tohoto kroku budete požádáni o přihlášení, odsouhlasení služeb Google, vybrání webového vyhledávače, kdy poté přejdete k zabezpečení. Zde si můžete vybrat z několika variant, mezi kterými je rozpoznání obličeje, otisky prstů, znak, PIN kód nebo heslo (samozřejmě záleží i na možnostech vašeho tabletu). V případě volby některé možnosti následně pokračujte podle pokynů na displeji. Můžete také zvolit nabídku Přeskočit, čímž budete ale veškeré zabezpečení ignorovat a vystavíte se tím možnému riziku. V nastavení však můžete zabezpečení aktivovat kdykoli později.

K přihlášení vás vyjma Googlu požádá i Samsung. Pokud jeho účet máte, samozřejmě se klidně přihlaste, pokud ne, můžete si zde účet založit, nebo tuto obrazovku také přeskočit. Tablet vás ale bude informovat o tom, o co všechno přicházíte. Jde třeba o Samsung Cloud, nebo funkci Najít moje mobilní zařízení. Vše je nastaveno a vítá vás váš nový tablet Galaxy. Potvrzením nabídky Dokončit se přenesete na hlavní obrazovku, můžete ale ještě vybrat nabídku Prozkoumat Galaxy, kde se vám zobrazí tipy na ideální využití potenciálu vašeho zařízení.

Nové tablety Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.