Zavřít reklamu

Apple na včerejší keynote k WWDC 2022 představil vývojářskou sadu WeatherKit, která nahrazuje rozhraní Dark Sky, jež bylo pro Android zavřeno v roce 2020. WeatherKit ale umožní vývojářům vytvářet androidové aplikace, které používají stejný Dark Sky backend jako předtím.

WeatherKit, spolu se zcela novou službou Apple Weather, slovy Applu „poskytuje aplikacím a službám řadu cenných údajů o počasí, které mohou lidem pomoci zůstat dobře informovanými a v bezpečí“. WeatherKit vyžaduje iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, tvOS 16 nebo watchOS 9. Pro web a další platformy je možné použít rozhraní REST.

Vzhledem k dostupnosti rozhraní REST (vývojáři Applu budou moci používat Swift) zahrnují „jiné platformy“ výslovně vývojáře Androidu, kteří vytvářejí aplikace pomocí WeatherKit pro základní data, jež zahrnují aktuální povětrnostní podmínky a 10denní hodinové předpovědi teplot, srážek, větru, UV indexu atd. Pro vybrané regiony jsou také dostupná upozornění na nepříznivé počasí.

Co se týče ochrany soukromí, což podle Applu činí WeatherKit (a předtím rozhraní Dark Sky) tak atraktivním pro uživatele Androidu a všech dalších platforem, cupertinský obr uvedl: „Informace o poloze se používají pouze k poskytování předpovědi počasí, nejsou spojeny s žádnými osobně identifikovatelnými informacemi a nikdy nejsou sledovány mezi požadavky.“ Shromažďování informací o poloze a ochrana soukromí na „nejablíčkovských“ platformách jsou od ukončení rozhraní Dark Sky předmětem obav.

WeatherKit je momentálně ve fázi beta a s ohledem na výše zmíněné požadavky bude podle všeho veřejně dostupný na podzim. Nové či aktualizované androidové aplikace o počasí snad budou následovat brzy poté.

Související články

Dnes nejčtenější

.