Zavřít reklamu

Android Auto je bezesporu skvělou navigační platformou, ale jak se vyvíjela, Google z ní odstraňoval některé funkce. Nyní vyšlo najevo, že se brzy chystá pro všechny uživatele zavřít samostatnou aplikaci Android Auto for phone screens.

Již několik dní uživatelé na Redditu a v recenzích v obchodu Google Play Store upozorňují na zprávu, která se objevuje v aplikaci Android Auto for phone screens. Ta říká, že „Android Auto for phone screens přestane brzy fungovat“. Zpráva se objevuje na úvodní obrazovce aplikace a bohužel nenabízí žádné další detaily. To, že se ji Google chystá v brzké době ukončit, každopádně není velkým překvapením, protože už minulý rok tak učinil v případě novějších telefonů. Počínaje Androidem 12 již aplikace není dostupná pro instalaci a ani by se správně nespustila, pokud by byla nainstalována.

 

Nyní se to samé děje na Androidu 11 a starších verzích systému. Podle webu 9to5Google se na telefonech běžících na těchto verzích Androidu začala výše zmíněná zpráva objevovat zhruba před týdnem. Google v prohlášení potvrdil, že Android Auto for phone screens skutečně pro všechny končí. „Pro ty, kteří používají Android Auto v podporovaných vozech, tato zkušenost nezmizí, ba spíše naopak. Nedávno jsme totiž v rámci konference Google I/O představili zásadní vylepšení uživatelského rozhraní. Ty, kteří používají navigaci na telefonu (mobilní aplikaci Android Auto), převedeme na jízdní režim Asistenta Google, což je naše další evoluce mobilního zážitku z jízdy,“ uvedl také v prohlášení.

Pokud se ptáte, jaká bude za Android Auto for phone screens náhrada, musíme vás zklamat. Pokud nejste ochotni utratit peníze za nové auto vybavené platformou Android Auto nebo zařízení, které ji přidá do stávajícího vozu, máte smůlu. Nicméně jedna možnost tu přece jen je. Nazývá se Google Assistant Driving Mode a jde o funkci, která dorazila s Androidem 12. Nabízí zážitek z jízdy optimalizovaný pro Mapy Google a Asistenta, kdy obě služby podporují integraci s mediálními aplikacemi. Zážitek je to sice diametrálně odlišný, zvládne však mnoho stejných věcí.

Související články

Dnes nejčtenější

.