Zavřít reklamu

Je tomu už 15 let, co je zde s námi funkce Street View přítomná v Google Maps. Ta k tomuto výročí dostala několik nových funkcí, jako je možnost prohlížet si historická data sahající až do doby vzniku v roce 2007 nebo nástroj Street View Studio umožňující rychle a hromadně publikovat sekvence 360stupňových snímků. Nyní ale společnost přidala další milou možnost – můžete totiž usednout za volant jeho vozu pořizující podklady pro Street View.

Stačí nechat se navigovat z jednoho bodu do druhého, kdy se vám nově vedle tlačítka Navigace zobrazí také malé autíčko Googlu. Pokud na něho kliknete, objeví se vám výzva, jestli chcete nasednout do vozu Street View a oslavit spolu s Googlem 15 let focení světa. Kliknete-li na PŘEJÍT a vaše auto se změní na to Googlu.

Nenajdete zde tedy jen jeho, ale jsou zde přítomny i další vozy, nicméně tím nejzajímavějším je bezesporu právě to se sestavou kamer určených k focení okolí na své střeše. Toto auto lze však aktivovat jen na určitých trasách, jestliže se vám tedy jeho možnost v Google Maps neobjevuje, zkuste jinou trasu.

Aplikace Google Maps v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.