Zavřít reklamu

Google v roce 2016 představil aplikaci YouTube Go, kdy jde o odlehčenou androidovou aplikaci určenou pro pomalejší hardware a omezenou mobilní konektivitu. Americký technologický obr však nyní oznámil, že YouTube Go počínaje letošním srpnem skončí.

Náhradou za YouTube Go je nepřekvapivě „plnohodnotná“ androidová aplikace YouTube. Google v této souvislosti poznamenal, že v posledních letech v ní provedl různé optimalizace. Konkrétně na své stránce podpory napsal, že ji vylepšil výkon pro lowendová zařízení nebo ty, která YouTube sledují na pomalejších sítích, přičemž také „vytváří další uživatelské ovládací prvky pomáhající snižovat spotřebu mobilních dat pro diváky s omezenými daty“.

Díky výše uvedeným vylepšením tak už není specializovaná aplikace vlastně nutná. YouTube Go byla nicméně již stejně zastaralá, poslední aktualizace pro ni vyšla loni v říjnu, a navíc uživatelům neumožňovala psát komentáře, vytvářet a publikovat obsah ani používat tmavý režim. Své uživatele si přesto našla, když v polovině roku 2020 hlásila přes půl miliardy stažení.

Související články

Dnes nejčtenější

.