Zavřít reklamu

Dodávky chytrých hodinek Samsungu v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenaly impozantní meziroční nárůst, konkrétně o 46 %. Trhu však nadále s velkým náskokem vládne Apple. Informovala o tom analytická společnost Counterpoint Research.

Globální trh s chytrými hodinkami z hlediska dodávek v prvním letošním kvartálu vykázal meziroční růst o 13 %, a to navzdory ekonomickému zpomalení a inflaci, které nyní zažívají trhy po celém světě. Trhu nadále vládne Apple, jenž zaznamenal meziroční růst o 14 % a jehož tržní podíl činil 36,1 %. K tomuto výsledku mu pomohlo zejména pozdější uvedení hodinek Apple Watch Series 7. Samsung i přes 46% meziroční nárůst dosáhl podílu „jen“ 10,1 %. Counterpoint poznamenává, že korejský obr zaznamenal významný růst v Asijsko-pacifickém regionu.

Pro pořádek doplňme, že třetím v pořadí byl Huawei, na čtvrtém místě skončilo Xiaomi a první pětku největších hráčů na tomto poli uzavírá Garmin. Z top „pětky“ vykázalo největší meziroční růst Xiaomi, a to o 69 %. Samsung se bude snažit v letošním roce svůj velmi solidní růst udržet. K tomu by mu měla pomoci chystaná řada Galaxy Watch5 (skládat se bude údajně ze standardního modelu a modelu Pro), která bude podle všeho představena v srpnu.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.