Zavřít reklamu

V březnu globálně populární klávesnicová aplikace Gboard naznačila, že brzy pro ohebné telefony zpřístupní rozdělenou klávesnici. Nyní tu konečně máme první pohled na tuto funkci.

Uživatelé „ohýbačky“ Galaxy Z Fold3 s nainstalovanou nejnovější Gboard betou mají v Nastavení→Preference k dispozici přepínač „Split layout to include duplicated keys“. I když je tato možnost dostupná již nějakou dobu, samotná funkce rozdělené klávesnice zatím zpřístupněna není. Vývojáři vystupujícím v online světě pod jménem RKBDI se ji však podařilo na Foldu3 zprovoznit již nyní.

Rozdělená klávesnice na rozdíl od standardní rozděluje klávesy na dvě poloviny s pěti na každé straně v prvních třech řadách. Klávesy G a V jsou zdvojeny. Za zmínku také stojí, že spodní řada má poměrně dlouhý mezerník, který překlenuje mezeru vzniklou rozdělením klávesnice.

Podle týmu stojícího za modifikací Rboard pro Gboard je rozdělená klávesnice zaměřená primárně na skládací zařízení, nikoli na tablety. Vzhledem tomu, že Google se o tablety zajímá (nedávno navíc představil svůj vůbec první), je však více než pravděpodobné, že funkci uzpůsobí i pro ně. Např. Galaxy Z Foldy ale mají uprostřed vnitřního displeji rýhu kvůli skládacímu mechanizmu, a s její přítomností se na zobrazené klávesnici nepíše příliš pohodlně. Právě takovéto rozložení ale poskytne o poznání větší komfort při zadávání znaků na vnitřním displeji.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.