Zavřít reklamu

Google I/O22 byla na hardwarové novinky skutečně bohatá. Společnost zde totiž představila i svůj tablet běžící na Androidu, i když jej na trh přinese až v roce 2023. V roce 2015 to přitom zkoušela s tabletem Pixel C, v roce 2018 s modelem Pixel Slate, který však běžel na Chrome OS. Ne nadarmo se však říká do třetice všeho dobrého.

Google svůj tablet charakterizuje jako „dokonalého společníka pro váš telefon Pixel, který má překlenout propast mezi vaším domácím životem a aktivitami na cestách.“ Tablet poběží na čipu Google Tensor, stejně jako je tomu už nyní u Pixelů 6. O ceně zmínka nepadla, což není nijak překvapující, když se máme finálního produktu dočkat až za rok.

Při bližším pohledu na zařízení, jak je vidět v krátké jeho upoutávce, je v jednom okamžiku ukázána zadní část zařízení. Zde můžete vidět něco, co vypadá jako čtyři piny. Ty naznačují dřívější zprávy o tabletu Nest, kdy by dalším produktem byl právě tablet „Nest Hub“, který by bylo možné připojit k základně chytrého reproduktoru. Tyto piny by tedy potenciálně mohly sloužit jako nabíjecí mechanismus tabletu v takové dokovací stanici, ačkoli je vidět i boční port USB-C.

Poněkud vtipnou poznámkou je, že zobrazené vykreslení tabletu Pixel vypadá jako chytrý displej Nest Hub, a to díky svým tlustým bílým rámečkům. V oficiálních renderech také vidíme dvě možné barevné varianty a zároveň jen jedinou kameru. Výbavou se pravděpodobně bude tedy jednat o tablet střední třídy, na kterém bude chtít Google ukázat především jeho odladění Androidu pro velké obrazovky. Zatím to ale vypadá, že pro řadu Galaxy Tab to nebude nijak vážná konkurence. 

Tablety Samsung Galaxy Tab koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.