Zavřít reklamu

Smluvní výroba čipů je pro Samsung zlatým dolem. Tento byznys tvoří významnou část jeho příjmů. Korejský obr se také snaží aktivně získat více zákazníků od svého hlavního rivala na tomto poli, tchajwanského polovodičového giganta TSMC. Na slévárnu Samsungu se při výrobě svých čipů již nějakou dobu spoléhá i Qualcomm. Obvykle své objednávky rozděluje mezi Samsung a TSMC. Samsung dostal velkou část objednávek na čip Snapdragon 8 Gen 1, což je možná důvod, proč se Qualcomm vůbec poprvé stal jedním z jeho pěti největších klientů.

Korejská agentura Yonhap uvedla, že finanční výsledky Samsungu pro letošní první čtvrtletí obsahovaly dokument, který se o Qualcommu zmiňuje jako o jednom z pěti největších klientů korejského giganta za dané období. Konkrétně figuruje na čtvrtém místě, přičemž za ním je nejvýznamnější divize Samsungu Samsung Electronics a před ním Apple, Best Buy a Deutsche Telekom. Čipová divize Samsungu kromě čipů jiných společností vyrábí i čipsety Exynos, které používají (z větší části) zařízení Galaxy.

Je otázkou, zda Qualcomm v žebříčku pěti největších klientů Samsungu zůstane. Očekává se totiž, že příští vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+ bude vyrábět TSMC. Qualcomm k tchajwanskému obrovi údajně přechází kvůli velmi nízké výtěžnosti 4nm procesu Samsungu.

Související články

Dnes nejčtenější

.