Zavřít reklamu

Samsung v dubnu potvrdil, že pracuje na čipu exkluzivně určeném pro budoucí smartphony Galaxy. Nesdělil však o něm žádné podrobnosti ani to, kdy by se mohl objevit na scéně. Podle aktuálního tweetu respektovaného leakera se jej však dočkáme až za hodně dlouhou dobu.

Podle dnes již legendárního leakera Ice universe plánuje Samsung použít svůj specializovaný čip pro telefony Galaxy v řadě Galaxy S25 v roce 2025. Jestli tento čip ponese název Exynos, nebo nějaký jiný, není v tuto chvíli známo.

Samsung se pustil do vývoje specializovaného čipu pro zařízení Galaxy proto, že jeho čipsety Exynos, které kromě zařízení Galaxy používají i smartphony jiných značek (např. Xiaomi, Oppo nebo Vivo), dlouhodobě zaostávají výkonově i z hlediska energetické efektivity za čipy Snapdragon od Qualcommu i za těmi z dílny Applu a k tomu ještě trpí přehříváním. To se týká i jeho aktuálního vlajkového čipu Exynos 2200, který oproti Exynosu 2100 přinesl jen malé zlepšení výkonu i efektivity.

N vlastní čipy přešel i Google s jeho Pixely, které mají čipsety Tensor. Je to tedy správná cesta a Samsung by měl vynaložit skutečně velké úsilí, aby pro sebe exkluzivní čip co nejvíce odladil, jinak bude mít z ostudy kabát. A to si samozřejmě nepřejeme ani on a ostatně ani my.

Dnes nejčtenější

.