Zavřít reklamu

Nestává se zrovna často, aby dvě skutečně velké společnosti v jakémkoli ohledu spolupracovaly a spíše se nepraly o místo na trhu. Samsung je ale v tomto hodně jiný. Spolupracuje nejen s Microsoftem na provázanosti jeho zařízení s platformou Windows, ale cizí mu rozhodně není ani Google. Právě s ním totiž vyvinul platformu Wear OS. 

Ve vzájemné spolupráci vytvořily také platformu a rozhraní API Health Connect, která vývojářům poskytuje sadu nástrojů pro synchronizaci zdravotních údajů uživatelů mezi aplikacemi a zařízeními se systémem Android. To by mělo uživatelům usnadnit sledování jejich zdravotních a fitness údajů na několika různých platformách.

Více než 50 typů dat 

Jakmile se uživatel přihlásí, mohou vývojáři shromažďovat jeho plně šifrované zdravotní údaje (které nebudou nijak přiřazeny danému uživateli). Google uvádí, že uživatelé budou mít plnou kontrolu nad tím, jaké údaje sdílejí a s jakými aplikacemi. Pokud stejný typ údajů, například počet kroků, shromažďuje více aplikací, mohou si uživatelé vybrat, zda chtějí tyto údaje sdílet s jednou aplikací nebo s jinými. Aplikace Health Connect podporuje více než 50 typů dat v řadě kategorií, včetně aktivit, měření tělesných hodnot, sledování cyklu, výživy, spánku a dalších životních funkcí.

„Spolupracujeme se společností Google a dalšími partnery na využití všech výhod a potenciálu služby Health Connect,“ uvedl v tiskové zprávě TaeJong Jay Yang, výkonný viceprezident společnosti Samsung. „Jsem nadšený, že mohu potvrdit, že platforma Samsung Health přijme systém Health Connect už v tomto roce. Se souhlasem uživatelů tak budou moci vývojáři aplikací využívat přesná a optimalizovaná data naměřená na hodinkách Galaxy Watch pro Samsung Health a používat je také ve svých aplikacích.“

Dostupnost ke konci roku 

Aplikace Health Connect je v současné době v otevřené beta verzi, takže je přístupná všem vývojářům. Kromě Samsungu spolupracuje Google v rámci přístupu také s vývojáři aplikací MyFitnessPal, Leap Fitness a Withings, stejně jako s vlastní aplikací Fitbit. Vypadá to tedy, že by tato novinka mohla být k dispozici v době vydání hodinek Pixel Watch, a to pravděpodobně v říjnu tohoto roku.

Výhod je zde hned několik, avšak spíše pro Google než Samsung. Ten se totiž přece jen snaží uživatele tlačit do využívání jeho služeb, ale tím, že budou data sdílena mezi aplikacemi, budou tak moci uživatelé přecházet z jednoho zařízení na jiné, aniž by přišli o svá data. To tedy platí i mezi zařízeními jiných výrobců. Data ze Samsung Health tak jednoduše pošlete do Health Connect a na jiném zařízení se do této aplikace jen přihlásíte. Směrem k uživateli je to tedy rozhodně vstřícný krok. 

Aplikaci Samsung Health stáhnete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.