Zavřít reklamu

Mobilní telefony se v posledních letech dostaly výkonově na úplně novou úroveň. Zatímco ještě před deseti lety jsme na nich hráli jen velmi jednoduché hříčky, dnes si na nich můžeme zahrát věrné porty konzolových pecek. Společně s výkonem se ovšem nijak zásadně nezlepšily možnosti ovládání, které zůstaly stále stejně kostrbaté. Střílet z praku pestrobarevné ptáky v Angry Birds na dotykové obrazovce zvládnete s přehledem, chodit a přitom střílet v nejnovějším Call of Duty je však celkem problematické. Jedním z řešením pro náruživé hráče jsou tedy herní ovladače.

Pokud sami nějaký takový ovladač vlastníte, nebo jste se například inspirovali naším posledním článkem a zvažujete jeho koupi, můžete se na Google Play cítit přehlceni množstvím her, které vám dovolí váš nový kousek elektroniky nejlépe využít. My vám v tomto článku přinášíme pět tipů na hry, které si s herními ovladači rozumí nejlépe.

Minecraft

Minecraft jistě nepotřebuje příliš představování. Hra, která studiu Mojang vydělala neuvěřitelný balík peněz a zajistila mu odkoupení samotným Microsoftem, se původně na mobilní telefony podívala už v roce 2011 jako součást exkluzivní dohody pouze na zařízeních Xperia Play. Od té doby mobilní Minecraft samozřejmě drží krok s dobou. V současnosti tak plně podporuje hraní na moderních herních ovladačích, které vám zajistí plynulé zážitky v jedné z nejpopulárnějších her v historii.

Stažení v Google Play

Call of Duty Mobile

Snad nejznámější FPS série všech dob se své první patřičné mobilní inkarnace dočkala až v říjnu 2019. Od té doby ale pevně stojí na vrcholu žebříčku nejpopulárnějších mobilních titulů. Střílečky z první osoby jsou přitom notoricky známé tím, že se na dotykových zařízeních neovládají úplně lehce. I když se někteří hráči dokážou s kombinací pohybu, ovládání kamery a zaměřování velmi dobře poprat i tak, je přece lepší si ke hře sednout s nějakým herním ovladačem, který vám umožní si hru užít tak, jak ji znáte z domácích konzolí.

Stažení v Google Play

Alien: Isolation

Stejně jako Call of Duty: Mobile těží i Alien: Isolation z toho, že se hry z pohledu první osoby přece jen lépe ovládají pomocí herních ovladačů. Oceňovaný horor původně od expertů v portování her na mobily z Feral Interactive vás však nenutí mít rychlé reflexy a zabijáckou mušku. Ve hře se plížíte v roli dcery hlavní hrdinky původního filmu a třesete se strachem před inteligentním xenoformem. Mobilní port si vysloužil spoustu chvály za své ovládání, pokud ale budete používat herní ovladač, otevírá se před vámi tolik potřebný obrazový prostor pro imerzi do zuby drkotajícího zážitku.

Stažení v Google Play

Stardew Valley

Z jednoduše vypadajícího simulátoru farmaření se od jeho původního vydání v roce 2016 stal fenomén, a to zaslouženě. Hra od vývojáře Concerned Ape je totiž opravdu fenomenální a dokáže kdekoho zaměstnat na dlouhé desítky hodin. Od původní verze se navíc mnohé změnilo a v současnosti můžete například pěstovat dýně a vydávat se na nebezpečné výpravy do dolů i v kooperativním módu. Hra je na ovládání pomocí dotykového displeje poměrně krkolomná, herní ovladač vám tak dokáže v mnohém zpříjemnit dlouhé hodiny u ní strávené.

Stažení v Google Play

Dead Cells

Dead Cells platí v žánru rogueliků za jeden z jeho neoddiskutovatelných klenotů. Akční hra těží ze skvělé hratelnosti s obrovskou nabídkou různých originálních zbraní, které zcela mění každý z vašich průchodů hrou. Dead Cells se svou plynulou hratelností přitom jasně vyzývá k tomu, abyste si do ruky vzali nějaký kvalitní herní ovladač. Vývojáři navíc hru stále podporují novými doplňky, nudit se tak u jejího hraní určitě nebudete.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.