Zavřít reklamu

Google v rámci právě proběhlé konference Google I/O představil mimo jiné své první chytré hodinky Pixel Watch. Při tom poznamenal, že vyžadují Android 8.0 a novější. O podpoře iPhonu se však nijak nezmínil.

Systém OS 2 dlouho vyžadoval „telefony běžící na Androidu 6.0 či novějším (kromě odlehčené verze Go) nebo iOS ve verzi 13.0 a novější“. Hodinky Galaxy Watch4 měly stejný minimální požadavek na Android, i když Samsung používá svou vlastní doprovodnou aplikaci Galaxy Wearable.

Podle drobné poznámky v závěru krátkého klipu, který Pixel Watch představuje, hodinky vyžadují alespoň Android 8.0 Oreo z roku 2017. O podpoře iPhonu se Google nezmiňuje. Pokud to znamená, že Pixel Watch iPhony nepodporují, nebylo by to každopádně velké překvapení. Se systémem iOS totiž nejsou kompatibilní ani zmíněné Galaxy Watch4 (jde vůbec o první hodinky s Wear OS od roku 2015, které nemají podporu pro iPhony).

Zda tomu tak bude i u nových hodinek třetích stran s Wear OS 3, které budou představeny později v tomto roce, není jasné. Na druhé straně hodinky Apple Watch nefungují s telefony s Androidem, takže vyškrtnutí iPhonu ze seznamu podporovaných zařízení by pro Google bylo přirozeným krokem.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.