Zavřít reklamu

Telefony z vyšší třídy nabízejí rychlé nabíjení, a to ať už za pomoci kabelu nebo bezdrátových nabíječek. Jak ale dosáhnout toho, aby toto nabíjení bylo co nejrychlejší možné? Zde se tedy dozvíte, jak nejrychleji nabít Samsung telefony. 

Je třeba říci, že Samsung v rychlostech nabíjení nijak nevyniká. Má početnou konkurenci zejména v čínských značkách, které se snaží hnát hodnoty rychlostí nabíjení do extrémů. Ale stejně jako jeho největší konkurent, tedy Apple, nijak výrazně ve výkonu nabíjení neexperimentuje a drží se spíše při zemi. Je ale pravda, že se generací telefonů Galaxy S22 zase trochu zrychlil (45 W umožňoval už Galaxy S20 Ultra, v následujících generacích ale Samsung zvolnil).

Dá se totiž říci, že čím rychleji baterii nabíjíte, tím více ta trpí. Navíc udávané rychlosti také nejsou konstantní, takže pokud je přítomno 45W nabíjení, neznamená to, že se bude energie do zařízení tlačit výhradně tímto výkonem. Moderní baterie jsou chytré a snaží se omezovat své stárnutí, proto se plná rychlost využije jen do cca 50 % kapacity baterie, pak začne postupně klesat a poslední procenta se nabíjení nejpomaleji, a tedy také nejdéle.

Zapnutí rychlého nabíjení 

Předně je samozřejmě důležité, mít vůbec možnost rychlého nabíjení zapnutou. Nadstavba One UI, kterou Samsung pro své telefony Galaxy používá, totiž umožňuje mít tuto nabídku vypnutou. Je proto příhodné, abyste si její aktivaci zkontrolovali. Postup je následující: 

 • Jděte do Nastavení. 
 • Sjeďte úplně dolů a zvolte nabídku Péče o baterii a zařízení. 
 • Zde klepněte na volbu Baterie. 
 • Dole vyberte nabídku Další nastavení baterie. 
 • V sekci Nabíjení je pak možnost povolení/zakázání volby Rychlé nabíjení a Rychlé bezdrátové nabíjení. Obě možnosti tedy zapněte.

Varianty telefonů a rychlosti jejich nabíjení 

Rychlosti nabíjení jednotlivých modelů telefonů Samsung Galaxy jsou různé. Stejně tak jsou různě veliké jejich baterie. I u stejně výkonného nabíjení se tedy mohou konečné časy u různých modelů lišit. 

 • Galaxy S22 Ultra: 5 000 mAh, až 45W kabelové a 15W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy S22+: 4 500 mAh, až 45W kabelové a 15W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy S22: 3 700 mAh, až 25W kabelové a 15W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy S21 Ultra: 5 000 mAh, až 25W kabelové a 15W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy S21+: 4 800 mAh, až 25W kabelové a 15W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy S21: 4 000 mAh, až 25W kabelové a 15W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S21 FE 5G: 4 500 mAh, až 25W kabelové a 15W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy Z Fold3: 4 400 mAh, až 25W kabelové a 11W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy Z Flip3: 3 300 mAh, 15W kabelové a 10W bezdrátové nabíjení 
 • Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy M23 5G, Galaxy M53 5G: 5 000 mAh, až 25W kabelové nabíjení 
 • Galaxy A32 5G, Galaxy A22 5G, Galaxy A13, Galaxy A12, Galaxy A03s: 5 000 mAh, až 15W kabelové nabíjení

Použijte ideální adaptér 

Podpora rychlého nabíjení vám bude k ničemu, když nepoužijete správný adaptér. Jak je uváděno, u modelů podporující bezdrátové nabíjení se stejně přes 15 W nedostanete, je tedy vhodné k takové nabíječce volit alespoň 20W adaptér.

Ten vám postačí i pro rychlé nabíjení základních modelů, které disponují 15W drátovým nabíjením. Pokud vaše zařízení disponuje 25W nabíjením, nabízí k němu Samsung přímo svůj 25W USB-C adaptér. Ten je navíc aktuálně ve skvělé slevě, takže jej seženete už za 199 Kč. Vlastníte-li zařízení s možností 45W nabíjení, i pro tyto modely nabízí Samsung své řešení. 45W adaptér vás ale vyjde už na 549 Kč.

Své zařízení nabijete jakýmkoli adaptérem. Pokud bude vyššího výkonu, pustí maximální možnou rychlost, kterou dovoluje telefon. Bude-li nižšího výkonu, bude nabití baterie samozřejmě trvat o to déle. Samsung už nicméně přestává v balení svých novinek adaptéry přibalovat i v těch nižších řadách, takže pokud přemýšlíte nad jeho koupí, rozhodně doporučujeme pořídit některý z těch výkonnějších.

Dá se totiž předpokládat, že rychlosti nabíjení budou stále narůstat. Může to být tedy vhodná investice do budoucna. Nebudete tak poté muset litovat nyní ušetřených několika stokorun, protože posléze už nebudete zbytečně čekat na to, než se za tu neúměrně dlouhou dobu váš telefon konečně dobije. 

Originální adaptéry Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.