Zavřít reklamu

Telefony z vyšší třídy nabízejí rychlé nabíjení, a to ať už za pomoci kabelu nebo bezdrátových nabíječek. Jak ale dosáhnout toho, aby toto nabíjení bylo co nejrychlejší možné? Zde se tedy dozvíte, jak nejrychleji nabít Samsung telefony. 

Je třeba říci, že Samsung v rychlostech nabíjení nijak nevyniká. Má početnou konkurenci zejména v čínských značkách, které se snaží hnát hodnoty rychlostí nabíjení do extrémů. Ale stejně jako jeho největší konkurent, tedy Apple, nijak výrazně ve výkonu nabíjení neexperimentuje a drží se spíše při zemi. Je ale pravda, že se generací telefonů Galaxy S22 zase trochu zrychlil (45 W umožňoval už Galaxy S20 Ultra, v následujících generacích ale Samsung zvolnil).

Dá se totiž říci, že čím rychleji baterii nabíjíte, tím více ta trpí. Navíc udávané rychlosti také nejsou konstantní, takže pokud je přítomno 45W nabíjení, neznamená to, že se bude energie do zařízení tlačit výhradně tímto výkonem. Moderní baterie jsou chytré a snaží se omezovat své stárnutí, proto se plná rychlost využije jen do cca 50 % kapacity baterie, pak začne postupně klesat a poslední procenta se nabíjení nejpomaleji, a tedy také nejdéle.

Související články

Dnes nejčtenější

.