Zavřít reklamu

Galaxy S22 Ultra spojil dvě řady telefonů v jedno univerzální řešení. Vrchol řady Galaxy S tak získal design, a především i pero S Pen z řady Galaxy Note, zároveň ale obsahuje tu nejlepší možnou výbavu. Můžete ale použít starší pera Samsungu k ovládání displeje Galaxy S22 Ultra? 

Rychlá odpověď zní: Ano, je zde ale několik ale… Galaxy S22 bude do určité míry fungovat i se staršími pery S Pen z řady Galaxy Note, i s perem S Pen Pro. Jenže i když s nimi budete moci telefon ovládat, nebudou podporovány všechny jejich funkce. S Pen Fold Edition pro Galaxy Z Fold3 pak kompatibilní není. Je tomu proto, že Fold má jinou technologii displeje. Vnitřní displej zařízení je totiž mnohem měkčí než sklo Gorilla Glass Victus+ na zařízení S22 Ultra, proto byste na něm neměli používat jiné S Peny, než ten určený výhradně pro něho (takže ani to z Ultry nebo řad Note).

Přijdete o některé funkce 

Samsung funkce svých S Penů, a to ať už jsou určeny pro jeho tablety, skládačky nebo právě Galaxy S22 Ultra, stále vylepšuje. Nejlepším perem pro použití s tímto modelem telefonu je samozřejmě to s ním dodávané, protože jej do něho můžete i schovat a nosit jej stále s sebou (kdybyste jej náhodou ztratili či poškodili, můžete si jej koupit zde).

Pero S Pen Pro je větší než ostatní S Peny, takže se také lépe drží, a to zejména ve srovnání s poměrně malým perem u Galaxy S22 Ultra, které by přece jen mohlo být mnohem lepší. Má také praktický výsuvný hrot a pouzdro ke svému přenášení. Pero S Pen Pro také pracuje s více zařízeními najednou, takže můžete stisknutím tlačítka přecházet mezi tabletem společnosti a telefonem Galaxy S22 Ultra.

Pero S Pen z řady Galaxy Note a řad Galaxy Tab bude s Galaxy S22 Ultra fungovat, ale pouze v případě zadávání textu a kreslení. Extra funkce, které jsou třeba přidruženy tlačítku, nebudou fungovat nebo v lepším případě nebudou fungovat zcela korektně. Podobně je to i obráceně, kdybyste na jiných zařízeních chtěli použít pero z Ultry. 

Různé modely pera S Pen koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.