Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, Google již nějakou dobu pracuje na svém prvním skládacím smartphonu s (pravděpodobným) názvem Pixel Notepad (dříve se o něm hovořilo jako o Pixelu Fold). Podle nového tweetu obvykle dobře informovaného insidera v oblasti mobilních displejů bude jeho vnější displej menší než ten, který se očekává u příští „skládačky“ Samsungu Galaxy Z Fold4.

 

Podle leakera Rosse Younga, který je jinak šéfem společnosti DSCC (Display Supply Chain Consultants), bude mít Pixel Notepad 5,8palcový vnější displej, širší a kratší než očekávaný 6,19palcový sekundární zobrazovač čtvrtého Foldu. Vzhledem k tomu, že by obě zařízení měla mít podobně velký ohebný displej, znamená to, že Pixel Notepad bude mít širší poměr stran než Fold4.

Pixel Notepad by měl jinak disponovat podobným tvarem těla jako Oppo Find N, čipem Google Tensor spárovaným s 12 GB operační a 512 GB vnitřní paměti, duálním zadním fotoaparátem s rozlišením 12,2 a 12 MPx (hlavní bude údajně postaven na senzoru IMX363 z řad Pixel 2–5) a dvěma selfie kamerkami s rozlišením 8 MPx. Pokud jde o vnitřní displej, ten by měl mít velikost 7,6 palců a měl by podporovat variabilní obnovovací frekvenci s maximem 120 Hz. Telefon bude údajně stát 1 400 dolarů (zhruba 32 700 Kč) a uveden na scénu by mohl být na podzim letošního roku společně s řadou Pixel 7. Není ale vyloučeno, že se o něm Google zmíní na plánované konferenci Google I/O, která začíná už 11. května.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.