Zavřít reklamu

Loňské Pixely 6 společnosti Google byly prvními, ve kterých společnost použila vlastní čipset pojmenovaný jako Tensor. Ne všechno uvnitř této čipové sady však bylo navrženo výhradně Googlem. Na samotném vývoji se totiž podílela i divize Systém LSI společnosti Samsung a příští rok tomu pravděpodobně nebude jinak. Očekává se totiž, že chystané telefony Pixel 7 budou opět používat modem Samsung 5G. 

Kód Androidu 13 v jeho Developer Preview totiž podle 9To5Google obsahuje informace o telefonech Pixel, které budou uvedeny na trh až někdy později v tomto roce. Tyto smartphony jsou údajně osazeny novou generací čipové sady Tensor s kódovým označením GS201, a který využívá dosud nevydaný modem Exynos 5G s modelovým číslem g5300b. Pro srovnání, první generace čipsetu Tensor obsahuje modem Exynos 5123 společnosti Samsung a je označován jako g5123b.

Tento nový modem se zmiňuje ve dvou chystaných špičkových smartphonech společnosti Google s kódovými názvy Cheetah a Panther. Údajně se jedná o modely Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Neoznámený modem Exynos by mohl přinést vylepšení připojení 5G a mohl by být použit také v příští generaci high-endových smartphonů Samsung.

Pro vzájemný konkurenční boj je nesmírně důležité, že se řady výrobců vlastních čipů rozrůstají. Pokud na to má společnost finance, je pro ni nesmírně výhodné řešit si vše pod jednou střechou. Dělá to např. Apple s jeho iPhony, které mají jeho iOS i čip řady A, i když ani on vlastní 5G čip zatím nemá. Dle dostupných informací na něm ale usilovně pracuje. Loni to zkusil i Google u svých Pixelů, kterým dodává Android a nyní i vlastní čipy. U Samsungu se toto dá říci s jeho čipsetem Exynos, a alespoň nadstavbou One UI.

Související články

Dnes nejčtenější

.