Zavřít reklamu

I když je Huawei již několik let sužován tvrdými americkými sankcemi, neznamená to, že na poli smartphonů lidově řečeno hodil flintu do žita. To dokazuje i skutečnost, že se mu v těžkých podmínkách podařilo uvést na trh několik ohebných telefonů. Nyní někdejší smartphonový gigant oznámil, kdy představí svou další svou „skládačku“.

Huawei prostřednictvím sociální sítě Weibo oznámil, že svůj příští ohebný telefon s názvem Mate Xs 2 uvede na scénu již příští týden 28. dubna. Stane se tak nepřekvapivě v Číně. O chystaném zařízení je v tuto chvíli známo jen minimum informací, podle „zákulisních“ zpráv bude disponovat čipsetem Kirin 9000, vylepšeným kloubním mechanismem a poběží na systému HarmonyOS.

První Mate Xs byl představen již před více než dvěma lety, takže bude zajímavé vidět, jaká zlepšení, ať už po stránce ergonomické, hardwarové či jiné, přinese jeho nástupce. V tuto chvíli není jasné, jestli Mate Xs 2 bude dostupný na mezinárodních trzích, s ohledem na minulé „ohýbačky“ Huawei a těžkosti spojené s americkým embargem to však není příliš pravděpodobné.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.