Zavřít reklamu

Samsung je podle mnohých nejlepším výrobcem androidových tabletů, smutnou skutečností však je, že pokud jde o podíl na trhu, tablety Galaxy značně zaostávají za iPady Applu. Google, vývojáři Androidu a výrobci hardwaru podle všeho kód tabletu zatím zcela nerozluštili, systém Android 12L (nazývaný někdy Android 12.1) by však mohl nasměrovat věci správným směrem.

Android 12L byl navržen pro zařízení s velkými displeji, jako jsou tablety a některé ohebné telefony. Systém se zaměřuje na funkce spojené s více okny a další vylepšení uživatelského rozhraní, která zvyšují produktivitu a zefektivňují multitasking. Aktualizaci s Androidem 12L obdržely v březnu telefony Pixel, na tablety Galaxy (ani žádné jiné) se však systém zatím nepodíval.

Samsung uživatelskou zkušenost s tablety Galaxy vylepšuje jinými, avšak podobnými způsoby. Využívá k tomu nadstavbu One UI a většina tabletů dokáže prostředí podobné DeXu naplno zužitkovat. Mohlo by se tak zdát, že vydání updatu s Androidem 12L na tablety Galaxy není v tuto chvíli pro korejského obra největší prioritou. Na první pohled to vypadá, že jeho tabletům po softwarové stránce nic moc nechybí.

Na druhý pohled však můžeme vidět poměrně zásadní problém, který je dlouhodobého rázu, a který se netýká pouze tabletů Samsungu. Tímto problémem je špatná podpora aplikací třetích stran pro zařízení s velkou obrazovkou. A právě ten má Android 12L řešit. Je proto škoda, že Samsung nehrál ve vývoji tohoto systému žádnou roli. Samsung a Google spolu již dříve v softwarové oblasti spolupracovaly, a to konkrétně na vývoji systému pro chytré hodinky Wear OS 3, takže by dávalo smysl, kdyby se bývali technologičtí obři spojili znovu.

Tablety Samsung Galaxy Tab S8 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.