Zavřít reklamu

Japonsko je všeobecně považováno za jednu z velmocí na poli robotických technologií. Nyní to znovu potvrdilo, když se tamní „robotučňák“ zapsal do Guinnesovy knihy rekordů.

Robotický tučňák jménem Penguin-chan si vysloužil své místo v „Guinnesovce“ tím, že dokázal během jedné minuty 170krát přeskočit švihadlo. Robota vyvinula japonská firma RICOH, která  je ve světě i u nás známá především svými kopírkami a dalším kancelářským vybavením. Její součástí je tým PENTA-X, který již dříve vytvořil skákající panenku tučňáka, a Penguin-chan (celým jménem Penguin-chan Jump Rope Machine) je spojením pěti těchto panenek.

Penguin-chan rekordu dosáhl pod dohledem zástupce Guinnesovy knihy rekordů. Oficiální titul, kterým se do knihy zapsal, zní „nejvíce přeskoků přes švihadlo za jednu minutu dosažených robotem“. Je možné počítat s tím, že RICOH bude technologii stojící za robotem dále vyvíjet, a není vyloučeno, že se dočká praktického využití. I když v tuto chvíli si nedovedeme představit jakého. V oblasti robotů se značně angažuje i Samsung, o čemž jsme vás ostatně nedávno také informovali. Jihokorejská společnost ale spoléhá na o poznání praktičtější jejich využití. Nesnaží se udělat jen podobně jednoúčelové zařízení ale soustředí se na skutečné jejich používání např. v domácnostech, kde dokážou zastat různé práce.

Související články

Dnes nejčtenější

.