Zavřít reklamu

Samsung je společnost velkého záběru. I když ji svět zná především pro své mobilní telefony, značka stojí i za počítači, domácími spotřebiči, a dokonce i těžkou technikou. Vyjma toho všeho a i toho, co jsme nejmenovali, se angažuje i v robotech. Seznamte se s Bot Care a Bot Handy, kteří vám pomohou v domácnosti. 

Bot Care může fungovat jako váš osobní asistent. Pomocí umělé inteligence si časem zvykne na vaše chování a podle toho také reaguje. Na videu níže můžete vidět, jak vjede do místnosti a řekne: „Jsi na počítači příliš dlouho. Co kdyby ses protáhl a dal si krátkou přestávku?“. Může vám také připomenout nadcházející schůzky, které máte naplánovány ve svém rozvrhu. Díky výklopnému displeji může rovnou posloužit k videohovorům. 

Pak je tu Bot Handy, který je navržen tak, aby vám pomáhal zejména s domácími pracemi. Pomocí robotického ramene dokáže rozpoznat a uchopit předměty, jako jsou hrnky, nádobí a oblečení. Můžete ho tak požádat, aby splnil úkoly, jako je prostírání stolu, ukládání nákupu do chladničky a plnění myčky. A dokonce vám může nalít sklenku vína.

Oba boti jsou v současné době ve vývoji, známé tak není ani jejich uvedení na trh ani cena, která samozřejmě bude patřičně vysoká. Řekněte ale sami, nehodili by se vám takoví domácí pomocníci? Minimálně pro Handyho bych zde hned nějakou práci měl. 

Související články

Dnes nejčtenější

.