Zavřít reklamu

Zpravodajských webů, služeb a platforem je obrovské množství. Chcete-li být informováni o aktuálním dění, můžete je sledovat všechny, nebo vám stačí aplikace FlashNews. Ta je totiž slučuje do jedné a přehledné platformy, takže se můžete vykašlat na Feedly, Pocket i na podobném konceptu založený titul Ground News. 

FlashNews najdete nejen na webu, ale i v obchodech s aplikacemi App Store a Google Play. Cíl platformy, která vznikla v listopadu 2020, je poměrně jednoduchý. Chce vám poskytnout ty nejzásadnější informace bez toho, aniž byste je museli někde hledat, aniž byste projížděli několik webů a stále naráželi na ten stejný obsah. Je pak jedno, jestli se jedná o zpravodajství, technologické novinky, nebo to, že vaše obec plánuje odstávku dodávky vody.

V jednoduchosti je krása 

Aplikace je a bude zdarma. Počítejte s tím, že se vám ale čas od času zobrazí nějaká ta reklama. Po instalaci aplikace a jejím prvním spuštění jste požádání o registraci nebo přihlášení. Pokud si ale chcete titul jen vyzkoušet, jestli vás vůbec zaujme, můžete zvolit nabídku vyzkoušet bez přihlášení.

Třídění FlashNews je logické a přehledné. Dělí se do několika karet, kdy ta Moje nabízí vámi personalizovaný obsah, Zprávy předkládají to nejdůležitější z aktuálního dění, v Objevovat můžete procházet různé zdroje, Uložené samozřejmě slouží k návratu k těm článkům, na které jste v čas jejich objevení neměli čas, a pak už je zde jen Nastavení.

Hlavní zprávy vám nabídnou několik nejdůležitějších zpráv vedle sebe, níže už je pak jejich seznam. Tyto informace se také zobrazují všem uživatelům, protože jsou tím nejdůležitějším v danou chvíli. Mnohdy stačí číst titulky, abyste byli v obraze, pokud článek rozkliknete, typicky vidíte perex, tedy jeho první odstavec. Chcete-li si přečíst článek celý, stačí k tomu zvolit nabídku níže. Přímo v aplikaci budete přesměrování na zdroj. Identifikace hlavních témat s monitorováním zdrojů a interakcemi se sociálními sítěmi pak probíhá každou minutu.

To nejdůležitější 

Platforma si zakládá na tom, aby vám nenabízela duplicitní obsah. Pokud tedy jedna zpráva vyjde na deseti webech, vám se zobrazí jen jednou. Pokud si ji ale rozkliknete, můžete si projít i všechny ostatní. Zároveň všechny články poskytují i odkazy na zmíněná témata. Jestliže vás tedy něco zaujme, můžete je začít přímo sledovat. To samozřejmě až po přihlášení. Pokud se ostatně nepřihlásíte, tak v kartě Moje zatím nic nenajdete.

Články si přes nabídku tří teček můžete uložit na později, lze je sdílet, a lze zde opět vyhledávat články na stejné téma, ale případně tady můžete i příspěvek nahlásit. Celá platforma totiž bojuje proti fake news, takže co v ní najdete, to by také mělo být maximálně „bezpečné“. Ostatně v nastavení najdete nabídku Méně důvěryhodné zdroje a Skryté zdroje. Ty méně důvěryhodné jsou automaticky skryté, ale pokud sami chcete, tak protože je platforma maximálně transparentní, a umožní vám jejich zobrazení, i když to samozřejmě z logiky věci nedoporučuje. Skryté zdroje jsou na začátku prázdné a čekají na vaše nastavení. Máte totiž možnost jakýkoliv obsah ze zdrojů jednoduše skrýt. Tím zajistíte, že se vám do sekce Moje nedostanou žádnou cestou.

Komplexní přizpůsobení 

V případě potřeby můžete aplikaci určit vzhled článků, velikost písma, nechybí ani tmavý režim. Samozřejmostí jsou také notifikace, které vás upozorní na důležité zprávy. Platformě však můžete určit, co vás zajímá, a takové informace vám také předkládá. Nemusíte se tedy bát zahlcení obsahem, který jde mimo váš záběr. Sledovat zde můžete klidně i známé osobnosti včetně jejich příspěvků ze sociálních sítí.

Přidaná hodnota je zde pak ve sledování obcí. Dozvíte se tak všechny lokální zprávy ale i upozornění přesně z místa svého bydliště, a to včetně informací z městského úřadu atd. K tomu zde fungují i lokální notifikace – dostat tak můžete třeba varování meteorologů na nebezpečné počasí, které vás skutečně zasáhne. Jakmile někde padne klíčové slovo, o které se zajímáte, budete o tom vědět.

Osobní přístup k problematice 

Osobně příliš nechápu, co má v dnešní době za smysl usednout v 19. hodin k televizi a začít sledovat různá zpravodajství různých televizních kanálů přinášející stejné zprávy, které se odehrály už před několika hodinami. Dosud jsem tak sledoval některé vybrané kanály, které doplňovaly právě aplikace Feedly a Pocket s ohledem na zájmové technologické weby. Ať je váš smysl konzumace obsahu jakýkoli, FlashNews je dokáže zastoupit prakticky všechny. Veškeré informace tak najdete na jednom místě a nemusíte k tomu používat více služeb. A protože je v jednoduchosti krása, oceníte FlashNews ve všech ohledech.

Aplikace FlashNews v Google Play

Dnes nejčtenější

.