Zavřít reklamu

Knihy můžete v dnešní době číst všemi možnými způsoby. Kromě četby tradičních „papírových“ knih máte možnost využít také četbu elektronických knih na displejích vašich zařízení. V dnešním článku vám představíme pětici aplikací, díky kterým si můžete číst e-knihy také na smartphonech nebo tabletech s Androidem.

Moon+ Reader

Mezi oblíbené aplikace, sloužící k četbě elektronických knih, patří například Moon+ Reader. Nabízí podporu naprosté většiny běžných formátů elektronických knih, ale také dokumentů ve formátu PDF, DOCX a dalších. Rozhraní aplikace včetně řady atributů písma si můžete plně přizpůsobit podle svého, volit můžete také mezi několika různými schématy, samozřejmostí je i podpora nočního režimu. Moon+ Reader nabízí rovněž možnost nastavení a přizpůsobení gest, změny podsvícení a spousty dalšího.

Stažení v Google Play Store

FBReader

K četbě elektronických knih, ale třeba také některých dokumentů, můžete na vašem Android zařízení využít také aplikaci FBReader. FBReader nabízí podporu formátů ePub, Knidle azw3, rtf, doc a dalších, a umožňuje také instalaci nejrůznějších užitečných doplňků, jako je třeba polička knih. Mezi další užitečné funkce této aplikace patří možnost propojení s Google Diskem, podpora externích písem, možnost přizpůsobení nebo třeba podpora prohlížečů a stahování pro síťové katalogy a obchody s e-knihami.

Stažení v Google Play Store

PocketBook Reader

Aplikaci PocketBook Reader můžete využít nejen k četbě elektronických knih, komiksů či dokumentů, ale také k poslechu audioknih. PocketBook Reader nabízí podporu desítek různých formátů včetně komiksových, disponuje funkcí TTS pro převod psaného textu na mluvené slovo, nabízí možnost propojení s Dropboxem, Google Drive či Google Books, a její součástí je také integrovaná čtečka ISBN kódů.

Stažení v Google Play Store

ReadEra

ReadEra je čtečka s možností četby elektronických knih všech možných formátů online i offline. Nabízí také podporu dokumentů ve formátech PDF, DOCX a dalších, automatickou detekci elektronických knih a dokumentů, možnost tvorby seznamů titulů, chytré řazení, přizpůsobení zobrazení a celou řadu dalších funkcí, které každý čtenář jistě využije.

Stažení v Google Play Store

Prestigio eReader

Mezi populární nástroje pro četbu elektronických knih patří také Prestigio eReader. Tato aplikace nabízí podporu většiny běžných formátů, možnost nastavení uživatelského rozhraní do některého z pětadvaceti dostupných jazyků včetně češtiny, bohaté možnosti uspořádání virtuální poličky s vaší sbírkou nebo třeba možnost výběru a stahování řady bezplatných titulů. Aplikace funguje také jako online knihkupectví.

Stažení v Google Play Store

Dnes nejčtenější

.