Zavřít reklamu

Za poslední léta jsme víceméně zvyklí na to, že opravitelnost zařízení je jednoduše mizerná. Obvykle také platí, že uživatel není schopen si cokoli opravit sám doma a musí navštívit Samsung servis. Poslední dobou se ale toto všechno razantně mění, a to k lepšímu. Společnost navíc chce spustit dodatečný program, v jehož rámci budou znovu použity recyklované komponenty. 

Nejdříve s tím přišel Apple, Samsung jej s podobnou ideou následoval relativně nedávno a dlouho na sebe nenechala čekat ani reakce Googlu. Právě Samsung chce jít ale v tomto ohledu ještě dál, a proto chce spustit program oprav svých mobilních zařízení, ve kterém se budou používat recyklované komponenty. Vše samozřejmě pro zelenější planetu.

Servis Samsung zařízení za poloviční cenu 

Cílem tak je snížit množství odpadu opětovným využitím použitého hardwaru prostřednictvím programu oprav mobilních zařízení. Společnost by údajně nabízela recyklované díly certifikované výrobcem jako plnohodnotnou náhradu a zajistila by také, že jejich kvalita bude stejná jako u nových komponent. Tento dodatečný program by se měl přitom spustit už během několika následujících měsíců, pravděpodobně již během Q2 2022.

Výhod to má hned několik. Nejen tedy, že budete mít hřejivý pocit z toho, že zmírňujete svou uhlíkovou stopu, ale také na tom ušetříte. Takové díly by totiž mohly stát jen polovinu ceny dílu nového. Pokud k tomuto tedy skutečně dojde, ideálně to zapadne do současné vize společnosti. Ta už používá recyklované rybářské sítě pro jisté plastové komponenty v řadě Galaxy S22, navíc aby se snížilo množství elektronického odpadu, také se loučíme s napájecími adaptéry v balení produktů napříč celým portfoliem společnosti. 

Související články

Dnes nejčtenější

.