Zavřít reklamu

Pokud se něco shledá s patřičným ohlasem, je třeba si z toho vzít to nejlepší a použít to i ve svém případě. Poté, co tedy Apple v listopadu loňského roku uvedl možnost domácích oprav svých zařízeních, přichází s podobnou službou i Samsung. Ta se jmenuje Self-Repair a už letos v létě má startovat USA, odkud se má šířit do dalších zemí světa (takže doufáme, že i k nám).

Jde především o „udržitelnost“, jak Samsung zmiňuje ve své tiskové zprávě. Zájemci o účast v programu pak dostanou vše potřebné, tedy možnost koupě součástek, ale také důležité nástroje stejně jako veškeré servisní manuály a různé příručky nutné k úspěšné opravě. Zde pak nastupuje partnerství se společností iFixit, která poskytne vše důležité.

Po startu projektu tak budou moci uživatelé provádět základní servisní operace, jako jsou výměna displeje, zadního skla nebo nabíjecího portu u modelu tabletu Galaxy Tab S7+ a řadách smartphonů Galaxy S20 a Galaxy S21. Baterii pravděpodobně moci měnit nebudou, protože ta je zde lepena. Staré součásti pak mohou domácí kutilové bezplatně Samsungu vrátit k příkladné jejich recyklaci. V budoucnu je samozřejmě počítáno s rozšiřováním servisních úkonů, stejně jako s rozšířením modelů zařízení zahrnutých do programu.

Související články

Dnes nejčtenější

.