Zavřít reklamu

Samsung, jak se zdá, opět ukázal cestu, po které mohou jít i ostatní výrobci smartphonů. Nedávno totiž společnost představila unikátní spolupráci se společností iFixit, která zákazníkům brzy umožní opravit si doma svá zařízení Galaxy pomocí originálních součástek korejského obra, nástrojů iFixit a podrobných návodů. Nyní podobnou službu pro své smartphony oznámil také Google.

Google bude „zcela náhodou“ spolupracovat se stejnou společností jako Samsung. Program domácích oprav chce americký technologický gigant spustit „později v tomto roce“, a to pro telefony Pixel 2 a novější. Podobně jako zákazníci Samsungu si budou moci uživatelé Pixelů koupit jednotlivé části nebo sady iFixit Fix Kits, které budou dodávány spolu s nástroji. A stejně jako korejský gigant, tak i ten americký uvedl, že program souvisí s jeho úsilím na poli udržitelnosti a recyklace.

Je tu však jeden poměrně podstatný rozdíl. U Samsungu je program zatím omezen pouze na USA, zatímco Google jej chce spustit v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a na evropských trzích, které prodávají telefony Pixel prostřednictvím obchodu Google Store (takže u nás samozřejmě ne). Je však velmi pravděpodobné, že Samsung bude službu postupně rozšiřovat do dalších zemí.

Související články

Dnes nejčtenější

.