Zavřít reklamu

Samsung začal v poslední době do svých smartphonů střední a nižší třídy přidávat voděodolnost. Stupněm krytí IP (které kromě odolnosti proti vodě zahrnuje i odolnost proti vniknutí cizích těles, tedy typicky prachu) se chlubí i Galaxy A33 5G a samozřejmě také dražší Galaxy A53 5G a Galaxy A73 5G. Pokud byste si mysleli, že podobným procesem zvyšováním odolnosti v posledních letech procházejí i tablety Galaxy, měli byste pravdu jen částečně.

Jaro je tady a vy možná přemýšlíte o tom, že po několika letech práce z domova by nebylo od věci vyrazit do přírody. A možná při tom zvažujete, že si s sebou vezmete tablet Galaxy a pořídíte pár pěkných fotek nebo pomocí dotykového pera S Pen nakreslíte pár skic krajinek. Ať už je to jakkoli, bude vás pravděpodobně zajímat, jakou odolností proti vodě a průniku cizích předmětů tablety Galaxy disponují, protože zde pořád máme jaro a s počasím je to jako na houpačce.

Pokud se v tabletech Samsungu příliš nevyznáte, odpověď vás nejspíše překvapí. Korejský obr totiž zvýšenou odolnost nabízí pouze u tabletů řady Galaxy Tab Active, jejíž poslední model Galaxy Tab Active3 byl uveden na trh už v roce 2020, a který je odolný podle standardu IP68. Pro novější tablety řady Galaxy Tab S se sice nabízejí některá ochranná pouzdra třetích stran, ta jsou však dosti robustní a přidávají pouze odolnost proti prachu. Jinými slovy, pokud skutečně přemýšlíte o tom, že si svůj tablet Galaxy (pokud tedy nepatří do zmíněné řady Galaxy Tab Active) vezmete někam do parku, buďte připraveni ho dobře uklidit ihned, jakmile začnou padat první kapky deště.

Dnes nejčtenější

.