Zavřít reklamu

Samsung začal v poslední době do svých smartphonů střední a nižší třídy přidávat voděodolnost. Stupněm krytí IP (které kromě odolnosti proti vodě zahrnuje i odolnost proti vniknutí cizích těles, tedy typicky prachu) se chlubí i Galaxy A33 5G a samozřejmě také dražší Galaxy A53 5G a Galaxy A73 5G. Pokud byste si mysleli, že podobným procesem zvyšováním odolnosti v posledních letech procházejí i tablety Galaxy, měli byste pravdu jen částečně.

Jaro je tady a vy možná přemýšlíte o tom, že po několika letech práce z domova by nebylo od věci vyrazit do přírody. A možná při tom zvažujete, že si s sebou vezmete tablet Galaxy a pořídíte pár pěkných fotek nebo pomocí dotykového pera S Pen nakreslíte pár skic krajinek. Ať už je to jakkoli, bude vás pravděpodobně zajímat, jakou odolností proti vodě a průniku cizích předmětů tablety Galaxy disponují, protože zde pořád máme jaro a s počasím je to jako na houpačce.

Pokud se v tabletech Samsungu příliš nevyznáte, odpověď vás nejspíše překvapí. Korejský obr totiž zvýšenou odolnost nabízí pouze u tabletů řady Galaxy Tab Active, jejíž poslední model Galaxy Tab Active3 byl uveden na trh už v roce 2020, a který je odolný podle standardu IP68. Pro novější tablety řady Galaxy Tab S se sice nabízejí některá ochranná pouzdra třetích stran, ta jsou však dosti robustní a přidávají pouze odolnost proti prachu. Jinými slovy, pokud skutečně přemýšlíte o tom, že si svůj tablet Galaxy (pokud tedy nepatří do zmíněné řady Galaxy Tab Active) vezmete někam do parku, buďte připraveni ho dobře uklidit ihned, jakmile začnou padat první kapky deště.

Související články

Dnes nejčtenější

.