Zavřít reklamu

Žádný z ohebných telefonů Samsungu, včetně těch aktuálních v podobě Galaxy Z Fold3 a Z Flip3, nemá poddisplejovou čtečku otisků prstů. A nebudou jí disponovat ani letošní skládací smartphony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Alespoň tedy podle obvykle dobře informovaného webu Businesskorea.

To je poměrně překvapující zpráva, protože některá média i zdroje z mobilního průmyslu předtím spekulovaly o tom, že Galaxy Z Fold4 i Flip4 čtečku zabudovanou v displeji mít budou. Tato spekulace vycházela z patentu, který si Samsung nechal zaregistrovat u Světové organizace duševního vlastnictví.

Příští generace „ohýbaček“ korejského smartphonového giganta tak podle všeho bude mít čtečku otisků prstů i nadále zabudovanou v zapínacím tlačítku na boku. Podle odborníků citovaných webem Koreabusiness se Samsung rozhodl zůstat u stávající technologie, jelikož je z hlediska uživatelské zkušenosti výhodnější. Neguje totiž potřebu otevírat ohebný telefon a odemykat jej pomocí otisků prstů.

O Galaxy Z Fold4 a Flip4 je v tuto chvíli známo jen málo. Měl by je pohánět příští vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+ a první zmíněný bude údajně disponovat lepšími fotoaparáty než předchůdce a mít vylepšenou ochranu displeje. Oba telefony budou velmi pravděpodobně představeny v srpnu nebo září.

Související články

Dnes nejčtenější

.