Zavřít reklamu

Po prostředním modelu řady S22, tedy tom s přídomkem Plus, se nám do redakce dostal i jeho větší a vybavenější „sourozenec“ v podobě Galaxy S22 Ultra. A i když se říká, že co je malé, to je hezké, tak u Ultry není velikost na škodu, protože ta je právě jejím benefitem. 

Od balení toho není příliš co očekávat. Krabička je akorát tak velká, aby pojala nejen telefon, ale i brožuru s rychlým návodem, nástroj na vyndání SIM a USB-C kabel. Kdybyste chtěli víc, máte jednoduše smůlu, protože zde víc nenajdete. To ale ostatně pravděpodobně ani nikdo nečeká. Protože zařízení dorazilo ve své černé, tedy Phantom Black, barvě, nejsou na samotné krabičce ani žádné barevné prvky, jako tomu bylo např. u modelu Galaxy S22+ v jeho růžově zlaté verzi. K dispozici je ještě barva Burgundy, Phantom White a Green, ta ale jen v případě 256GB verzi zařízení.

Matná černá skleněná záda nejsou nijak temně černá a hezky odrážejí světlo. Připravte se ale na to, že je to pěkný magnet na otisky prstů. Na rámečku kupodivu tolik vidět nejsou. Oproti zádům má ale decentní fialový nádech. Galaxy S22 Ultra prostě vypadá ve všech směrech opravdu pěkně. Odstínění antén si pomalu ani nevšimnete. Design samozřejmě nese prvky dvou produktových řad, tedy ukončené Galaxy Note a Galaxy S, který byl zaveden s loňskou sérií (zejména v rozmístění fotoaparátů). Zařízení sluší obrovský 6,8“ do stran roztažený displej a díky oblým hranám se skutečně dobře drží, a to i přes své rozměry, které jsou 77,9 x 163,3 x 8,9 mm a váhu 229 g.

S Pen je to, oč tu běží 

U levého dolního okraje je samozřejmě nově v řadě Galaxy S obsažen do těla zařízení schovaný S Pen. Když na něho zmáčknete, uslyšíte příjemné cvaknutí a jeho koncovka vyskočí z těla. Poté jej můžete snadno vytáhnout. Při zasouvání jej stačí vložit na doraz a opět zmáčknout. Opravdu není třeba se bát, že byste ho ztratili. Ostatně o tom vás zařízení i informuje. Pokud totiž zhasnete displej a S Pen není na svém místě. Práce s ním je prostě skvělá, to ale až v následujících článcích.

Zatím jsme na začátku testování a brzy samozřejmě budou následovat první dojmy a poté také i recenze zařízení. Pro úplnost jen dodejme, že Samsung Galaxy S22 Ultra je již k dispozici v ostrém prodeji, i když je fakt, že skladové zásoby jsou skutečně tenké. Základ se 128GB úložištěm a 8GB operační pamětí RAM startuje na 31 990 Kč, 256 GB/12 GB verze stojí 34 490 Kč a 512 GB/12 GB vás vyjde na 36 990 Kč. Ukázkové fotografie jsou pro potřeby webu zmenšené, na plnou jejich velikost se můžete podívat zde.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.