Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Několik odstavců zbytečného textu a odpověď neuspokojivá. A Samsung těžko viděl nějakou strategii v Applu, vždyť vyráběl procesory ještě dřív než on. A před Apple A4 dodával čipy pro iPhony právě Samsung. 😀

    Když se podíváme na kopírování prakticky čehokoli kýmkoli, je zajímavé, že právě to podstatné Samsung neokopíroval. Od Apple A4 uteklo hodně času a pořád si razí tu nevhodnou cestu čipu pro všechny místo toho udělat čip jen pro sebe a profitovat z jeho dokonalého odladění ostatnímu hardwaru i softwaru.

    Kazdy system je tak silnej, jako jeho nejslabsi clanek. Tahle argumentace procesorem, je tak pro slaboduchy nevzdelance. Kdyz mam malo ram, spatnej system, ten apple je skutecne hodne spatnej, proto se vydava jedna oprava za druhou, pomaly pameti, spatnou odezvu displeje, …. Tak si muzu nad procesorem leda tak pohonit, ale ve vysledku je to trabant s motorem z Porsche.

    Tak s jednou vydávanou opravou za druhou bych asi úplně neargumentoval, protože Samsung má s jeho řadou Galaxy S22 problémů víc než dost a také se to snaží všemožně záplatovat. Málo RAM je k diskuzi, protože iPhony na ní nemají takové nároky jako zařízení s Androidem. Proto ostatně One UI nabízí i funkci RAM Plus. Že by pak byl iOS vyloženě špatný také není úplně pravda. Oba systémy mají v něčem výhodu a v něčem rezervy.

    Ve skutečnosti je problém ve 4nm výrobním procesu Samsungu. Zkrátka při určité frekvenci čipy hodně topí a mají vysokou spotřebu. Procesory tak musí fungovat na nižších frekvencích ve prospěch spotřeby a teploty, což je na úkor výkonu. Navíc je kvůli špatné výtěžnosti bez defektu asi jen třetina vyrobených čipů. 4nm proces Samsungu je zkrátka průser a Samsungu odcházejí zákazníci (například nVidia) k TSMC, kde vyrábí i Apple. Kdyby Samsung vyrobil stejný čip u TSMC na stejném procesu, jakým jsou vyrobené čipy Applu, byl by výkonem blíže. Ale samozřejmě Apple bude výkonem vždycky ostatním utíkat, jelikož má software psaný na míru hardwaru a naopak. Když jsem na stejném hardwaru spustil stejnou aplikaci pod windows a pod macOS, měla pod operačním systémem Applu znatelně vyšší výkon (photoshop lightroom). A s Adroidem to bude podobné.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.