Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S22 Ultra se začne prodávat teprve v pátek, ale mnoho šťastlivců po celém světě si této novinky společnosti mohou již užívat. I když možná ne tak, jak by si všichni přáli. Přestože má totiž zařízení nejlepší zobrazovací panel smartphonu na světě, kdy může jeho maximální jas dosáhnout až 1 750 nitů, tak někteří jeho majitelé čelí zvláštnímu problému. 

Tvrdí totiž, že jejich zařízení zobrazuje čáru, která se táhne přes celý displej. Zajímavé je, že ve všech takových případech je tato čára zhruba na stejném místě. Mohlo by se jednat o softwarový problém, protože změna režimu zobrazení na Živý zřejmě problém řeší (Nastavení -> Displej -> Režim displeje).

Zatím to i vypadá, že problém se objevuje pouze u zařízení Galaxy S22 Ultra s procesorem Exynos 2200, takže se teoreticky po uvolnění telefonu na trh může objevit i u nás. K tomu dojde v pátek 25. února. Žádný z postižených modelů totiž na Snapdragonu 8 Gen 1 nejede. Samozřejmě se čeká, jestli Samsung zareaguje a vydá softwarovou aktualizaci, která tento problém odstraní. Vzhledem k pořizovací ceně je to totiž nemilé omezení.

Připomeňme jen, že Galaxy S22 Ultra je vybaven 6,8palcovým displejem Dynamic AMOLED 2X s rozlišením QHD+, HDR10+ a proměnlivou obnovovací frekvencí 1 až 120 Hz. Jeho displej také poskytuje ultrazvukovou čtečku otisků prstů a je kompatibilní s perem S Pen s latencí pouhých 2,8 ms.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.