Zavřít reklamu

První ohebný telefon společnosti Vivo by mohl být podle dosavadních informací prvním vážným konkurentem „skládačky“ Samsungu Galaxy Z Fold3. Jak bude Vivo X Fold vypadat, již víme, nyní se však zařízení objevilo na prvních fotografiích, kde je zatím vidět nejlépe.

Snímky ukazují velký zakřivený displej s tenkými rámečky a nahoře uprostřed umístěným kruhovým výřezem a to, co jsme viděli již dříve: kůží potaženou zadní stranu s velkým kruhovým fotomodulem se čtyřmi senzory uloženým do obdélníkového panelu.

Podle dostupných úniků dostane Vivo X Fold 8palcový ohebný displej s rozlišením 2K a variabilní frekvencí s maximem 120 Hz a vnější displej s velikostí 6,53 palců, rozlišením FHD+ a „nevariabilní“ 120Hz obnovovací frekvencí. Pohánět jej bude čipset Snapdragon 8 Gen 1, který doplní až 12 GB operační a 256 nebo 512 GB interní paměti.

Fotoaparát bude čtverný s rozlišením 50, 48, 12 a 8 MPx, přičemž hlavní bude postaven na senzoru Samsung ISOCELL GN5. Součástí výbavy bude v displeji zabudovaná čtečka otisků prstů, NFC a samozřejmě nebude chybět ani podpora 5G sítí. Baterie bude mít kapacitu 4600 mAh a bude podporovat 66W drátové a 50W bezdrátové nabíjení. Softwarově bude telefon pohánět Android 12. Vivo X Fold by měl být dostupný minimálně ve třech barvách, a to modré, černé a šedé. Na (čínskou) scénu bude uveden již velmi brzy, konkrétně 11. dubna.

Související články

Dnes nejčtenější

.