Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, Vivo již brzy představí svůj první ohebný telefon Vivo X Fold, který má podle všeho potenciál konkurovat „skládačce“ Samsungu Galaxy Z Fold3. Nyní do éteru unikla fotografie jeho marketingového stojanu v kamenné prodejně, která potvrzuje jeho klíčové parametry.

Vivo X Fold se tedy bude chlubit 8palcovým ohebným displejem s rozlišením 2K, variabilní obnovovací frekvencí s maximem 120 Hz a vnějším zobrazovačem s úhlopříčkou 6,53 palců, rozlišením FHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí. Pohánět jej bude aktuální vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1.

Fotoaparát bude čtverný s rozlišením 50, 48, 12 a 8 MPx, přičemž hlavní bude postaven na senzoru Samsung ISOCELL GN5 a bude mít optickou stabilizaci obrazu, druhý bude „širokáč“ s úhlem záběru 114°, třetí bude disponovat teleobjektivem s 2x optickým zoomem a čtvrtý periskopovým objektivem s 60x zoomem a optickou stabilizací obrazu. Součástí výbavy bude NFC a podpora standardu Wi-Fi 6.

Baterie bude mít kapacitu 4600 mAh a bude podporovat 66W rychlé nabíjení a 50W bezdrátové nabíjení. Softwarový chod bude zajišťovat Android 12. Marketingové materiály se kromě toho zmiňují o tom, že kloub telefonu vydrží 300 tisíc otevíracích/zavíracích cyklů (pro srovnání: u Galaxy Z Fold3 je garantováno o 100 tisíc cyklů méně) a že jeho displej vyrovnal nebo překonal 19 rekordů prestižní certifikace DisplayMate A+. Vivo X Fold bude představen již 11. dubna, a to nepřekvapivě v Číně. Jestli poté dorazí na mezinárodní trhy, není stále jasné. Pokud ano, „ohýbačky“ Samsungu by mohly konečně čelit solidní konkurenci.

Související články

Dnes nejčtenější

.