Zavřít reklamu

Všichni si jistě pamatujeme den, kdy byl po řadě spekulací, dohadů a více či méně věrohodných úniků světu konečně oficiálně představen telefon Samsung Galaxy Fold. Co jeho představení předcházelo a jak probíhal jeho vývoj?

O tom, že by jihokorejská společnost Samsung mohla představit vlastní skládací smartphone, se mluvilo již delší dobu, přičemž tyto spekulace získaly výrazněji na intenzitě zhruba v průběhu první poloviny roku 2018. Mluvilo se o tom, že by z dílny společnosti Samsung mohl již v dohledné době vzejít zbrusu nový skládací smartphone, který by měl být vybaven OLED displejem s úhlopříčkou minimálně 7″, a který by v rozložené podobě měl sloužit jako tablet. Internetem již nějakou dobu kolovaly více či méně divoké návrhy toho, jak by takový skládací smartphone z dílny Samsungu měl vypadat, samotná firma ale vnesla do celé věci o něco více světla teprve až na podzim roku 2018.

Tehdy šéf mobilní divize společnosti Samsung DJ Koh v jednom ze svých rozhovorů oficiálně uvedl, že Samsung skutečně pracuje na exkluzivním skládacím smartphonu, a že by v dohledné době mohl dokonce předvést světu i jeden z jeho prototypů. Spekulace tu dobou hovořily o dvou displejích, chráněných speciálním flexibilním a odolným materiálem, a šířily se také zvěsti o velmi vysoké ceně, která měla ze skládacího smartphonu od Samsungu učinit luxusní zařízení, určené zejména movitým zákazníkům. V listopadu roku 2018 pak Samsung na své vývojářské konferenci představil prototyp svého Galaxy Fold – tehdy ale asi jen málokdo tušil, k jak velkému zpoždění nakonec dojde, co se týče oficiálního uvedení tohoto modelu na trh.

Informace ohledně data představení, případně spuštění prodeje nového skládacího smartphonu od Samsungu se průběžně lišily. Hovořilo se o počátku roku 2019, některé odvážnější zdroje dokonce spekulovaly o konci roku 2018. Na konferenci, která se konala v dubnu roku 2019, ale společnost Samsung oznámila, že se v průběhu vývoje, výroby a testování objevila chyba, kvůli které bude nutné vydání smartphonu odložit. Ještě několikrát došlo ke změně data spuštění předobjednávek. Samsung Galaxy Fold nakonec začal být postupně k dostání v jednotlivých zemích světa od počátku září roku 2019.

Samsung Galaxy Fold byl vybaven dvojicí displejů. Menší, 4,6″ displej, se nacházel na přední straně smartphonu, zatímco úhlopříčka vnitřního displeje Infinity Flex Samsungu Galaxy Fold činila po rozložení 7,3″. Společnost Samsung uvedla, že mechanismus telefonu by měl odolat až 200 tisícům složení a opětovného rozložení. V horní části vnitřního displeje se nacházel výřez pro přední kameru, smartphone byl osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 855 a nabízel 12GB RAM spolu s 512GB interního úložiště.

Ze strany médií si první skládací smartphone od Samsungu vysloužil chválu za své funkce, fotoaparát a displej, zatímco kritice musela čelit především cena smartphonu. Navzdory tomu, že se první skládací smartphone od Samsungu musel potýkat s řadou problémů s displejem, firma výrobu těchto modelů nevzdala, a postupně představila ještě další modely podobného typu.

Související články

Dnes nejčtenější

.