Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek možná víte, Vivo již brzy představí svůj první skládací smartphone s názvem Vivo X Fold, který by mohl zatopit „ohýbačkám“ Samsungu. Nyní se telefon objevil v celé své kráse na propagačním videu.

Z krátkého promo videa vyplývá, že záda Vivo X Fold budou mít kožený povrch, který by měl přispět k lepšímu držení telefonu. Dominantním prvkem zadní strany je obří kruhový fotomodul se čtyřmi čočkami, který je uložen v obdélníkovém panelu. V jeho pravém horním rohu můžeme vidět malé modré logo společnosti Zeiss, která s čínským smartphonovým obrem spolupracuje již od konce roku 2020. Na první pohled je zařízení poměrně tenké, což potvrzují i neoficiální zprávy, podle nichž bude mít tloušťku jen 6,28 mm.

Vivo X Fold bude podle neoficiálních informací vybaven ohebným E5 LTPO OLED displejem s úhlopříčkou 8 palců, rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz a vnějším OLED zobrazovačem s velikostí 6,5 palců, rozlišením FHD+ a též 120Hz obnovovací frekvencí. Pohánět jej má čip Snapdragon 8 Gen 1, který doplní 12 GB operační a 256 nebo 512 GB interní paměti.

Zadní fotoaparát prý bude mít rozlišení 50, 48, 12 a 8 MPx, přičemž druhý má být „širokáč“, třetí teleobjektiv s 2x optickým zoomem a čtvrtý též teleobjektiv, tentokrát ovšem s 5x optickým přiblížením. Součástí výbavy prý bude v obou displejích zabudovaná čtečka otisků prstů. Baterie má mít kapacitu 4600 mAh a podporovat 80W rychlé drátové a 50W bezdrátové nabíjení. Telefon se má nabízet minimálně ve třech barvách, a to modré, oranžové a karmínové. Uveden na (čínskou) scénu bude již 11. dubna. Jestli bude dostupný i na mezinárodních trzích, v tuto chvíli není stále známo. Pokud ne, byla by to určitě škoda, protože vypadá skutečně velmi atraktivně.

Související články

Dnes nejčtenější

.